Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-06-21, 14:23


Przez trzy dni świętowaliśmy coroczne Dni Miasta Łańcuta. Na scenie wystąpiła Ewelina Lisowska oraz zespół Myslovitz. Zapraszamy na skrót podsumowujący obchody.

Tradycyjnie już, inauguracją obchodów Dni Miasta Łańcuta był barwny korowód. Co roku w żakinadzie uczestniczą przedszkolaki oraz dzieci i młodzież z łańcuckich szkół. Na czele z przedstawicielami władz, barwny pochód przeszedł ulicami miasta. Następnie dotarł na rynek, gdzie na scenie zaprezentowały się wszystkie grupy, od tych najmłodszych do najstarszych.

Oficjalnym otwarciem trzydniowej imprezy było przekazanie młodszym mieszkańcom symbolicznych kluczy przez burmistrza miasta. Jak co roku delegacje z Ukrainy, Słowacji i Węgier przyjechały by wspólnie z łańcucianami świętować te trzy wyjątkowe i pełne atrakcji dni. Popołudniowy blok imprez rozpoczął tradycyjnie już koncert zespołów tanecznych i solistów.

W sobotę imprezą towarzyszącą obchodom był rozgrywany na łańcuckich kortach I Turniej Tenisowy z cyklu Grand Prix Łańcuta. Po sportowych emocjach, w centrum miasta przeprowadzona została 8 już Gra Miejska, której trasa przebiegała tropem działalności łańcuckich mieszczan. Po uroczystym wręczeniu nagród za udział w grze, sporo emocji dostarczył również Wielki Turniej Gmin. Kilkuosobowe drużyny samorządowców rywalizowały w różnych konkurencjach. Najlepszą okazała się Gmina Łańcut. Tuż po zakończeniu Wielkiego Turnieju na scenie pojawił się zespół Gothrid. Koncertowy blok kontynuowała Ewelina Lisowska wraz z zespołem. Gwiazdą wieczoru tegorocznych dni miasta był zespół Myslovitz. Sobotni wieczór pełen wrażeń i dobrej muzyki zakończył pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę na stadionie miejskim w ramach dni miasta rozegrany został Turniej Orlika Starszego o Puchar Burmistrza Łańcuta. W rywalizacji wystartowało 11 zespołów. Najlepszą okazała się drużyna Stali Łańcut chłopców rocznika 2012. Sportowych emocji nie brakowało również przy basenach otwartych, gdzie po raz kolejny wystartował Bieg Bażanta. Ten coroczny wyścig cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród starszych miłośników biegania ale również tych młodszych. Trzydniowe obchody zakończył festiwal kolorów przy basenach otwartych.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Klucz-program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie” podsumowany

6 czerwca br. w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego podsumowano przedsięwzięcie grantowe realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier” pn. „Klucz-program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie”.

Czytaj więcej

„Paranienormalni” w MDK

Miejski Dom Kultury w Łańcucie zaprasza na Kabaret „Paranienormalni”, który zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Osiemnastka”. Spektakl odbędzie się 4 czerwca (niedziela) o godzinie 14:00 w sali widowiskowej MDK.

Czytaj więcej

Przedszkolada 2023

Miejski Dom Kultury w Łańcucie​ po raz kolejny zorganizował Przedszkoladę, w ramach której dzieci mogły wziąć udział w konkursach artystycznych dla przedszkoli oraz festynie pełnym atrakcji z okazji „Dnia Dziecka” wieńczącym tę cykliczną imprezę. Dla mam z okazji ich święta przygotowano konkurs recytatorski „Tobie mamo”.

Czytaj więcej