Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-29, 09:39


Miejski Dom Kultury w Łańcucie​ po raz kolejny zorganizował Przedszkoladę, w ramach której dzieci mogły wziąć udział w konkursach artystycznych dla przedszkoli oraz festynie pełnym atrakcji z okazji „Dnia Dziecka” wieńczącym tę cykliczną imprezę. Dla mam z okazji ich święta przygotowano konkurs recytatorski „Tobie mamo”.

Inauguracją tegorocznej Przedszkolady był konkurs plastyczny, w którym wzięło udział 24 dzieci reprezentujących przedszkola łańcuckie i powiatu łańcuckiego. Tematyką dla młodych artystów był „bajkowy bohater”. Wyniki konkursu dostępne TUTAJ.

Konkurs plastyczny „Bajkowy bohater”

We wtorek przedszkolaki spotkały się na deskach MDK by zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie w konkursie „Tobie mamo”. 24 dzieci z Łańcuta i okolic przedstawiło piękne i wzruszające wiersze o mamie, tacie i przyrodzie. Wyniki konkursu TUTAJ.

Konkurs recytatorski „Tobie mamo”

Przedszkolada nie obeszłaby się bez konkursu piosenki. Oprócz umiejętności wokalnych na scenie mogliśmy podziwiać piękne i kolorowe stroje wykonawców. Po trudnych obradach, jury wyłoniło zwycięzców, których możemy poznać TUTAJ.

Konkurs piosenki dziecięcej „Świerszczykowe nutki”

Był wiersz, był śpiew, było malarstwo. A gdzie taniec? O tańcu również organizatorzy nie zapomnieli.

Występy 200 tancerek i tancerzy z ośmiu przedszkoli z Łańcuta zakończyły 25 maja artystyczne zmagania małych artystów w ramach Przedszkolady. Zespoły zaprezentowały się w różnych stylach tanecznych. Barwne i oryginalne stroje, a przede wszystkim poziom wykonania poszczególnych choreografii zachwycił nie tylko jurorów ale i widzów podziwiających taneczne harce najmłodszych wykonawców – komentują organizatorzy imprezy.

Wyniki konkursu tanecznego dostępne są TUTAJ.

Konkurs taneczny „Taneczne harce”

Zwieńczeniem tegorocznej Przedszkolady był piknik rodzinny w Parku Angielskim. Niedzielne popołudnie zgromadziło mnóstwo najmłodszych mieszkańców naszego miasta wraz z rodzicami. Wśród atrakcji oprócz występów wokalnych, gier i zabaw, zorganizowano także pokazy sprzętu strażackiego oraz policyjnego, dmuchańce, rozgrywki sportowe. Dla głodomorów przygotowano specjalną strefę gastronomiczną.

Piknik rodzinny w Parku Angielskim

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Działamy lokalnie – myślimy globalnie” – podsumowanie projektu

Od 13 do 28 kwietnia w Filii MDK Podzwierzyniec organizowany był cykl warsztatów „Działamy lokalnie – myślimy globalnie” w ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi.

Czytaj więcej

„Koncert dla Wolności”

W dniu 15 maja w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się ‘’Koncert dla Wolności’’. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Łańcut oraz Przedszkole Miejskie nr 1.

Czytaj więcej

Spotkanie autorskie z Jakubem Zającem

Od 8 do 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie obchodzono XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W jego ramach odbyło się wiele ciekawych inicjatyw skierowanych dla czytelników.

Czytaj więcej