Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-06-07, 12:22


6 czerwca br. w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego podsumowano przedsięwzięcie grantowe realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier” pn. „Klucz-program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie”.

Na konferencji prasowej, zorganizowanej w celu podsumowania zrealizowanego projektu, jego istotę podkreśliła Edyta Kucaba-Łyszczek, która była kierownikiem projektu.

W ramach grantu w wysokości 229 180, 68 zł zostały doposażone obiekty muzealne, zorganizowano cykl wydarzeń dla różnych grup społecznych, a także podniesiono kompetencje kadr instytucji. Wśród tych działań znalazła się również aranżacja pokoju wyciszenia, o którym pisaliśmy TUTAJ.

O placówkach, które podjęły współpracę w ramach przedsięwzięcia grantowego i skorzystały z warsztatów opowiedziała Joanna Gruzeł- zastępca kierownika projektu. A były to:

  • Fundacja Szansa dla niewidomych- oddział w Rzeszowie,
  • Rzeszowskie Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Autystycznych SOLIS RADIUS,
  • Zespół Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie,
  • Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku,
  • Duszpasterstwo dla osób niesłyszących w Łańcucie,
  • Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Niebieska Kraina” w Łańcucie

W ramach warsztatów odbyły się zajęcia: arstystyczno-ogrodnicze, kulinarne, tańca i ruchu, teatralne, plastyczne, techniczno-stolarskie. Z zajęć organizowanych w ramach grantu skorzystało ponad 1000 uczestników.

Podczas konferencji podsumowującej grant padła również deklaracja, iż kroki poczynione w ramach grantu zostaną umocnione i będą filarem w ramach polityki dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Paranienormalni” w MDK

Miejski Dom Kultury w Łańcucie zaprasza na Kabaret „Paranienormalni”, który zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Osiemnastka”. Spektakl odbędzie się 4 czerwca (niedziela) o godzinie 14:00 w sali widowiskowej MDK.

Czytaj więcej

Przedszkolada 2023

Miejski Dom Kultury w Łańcucie​ po raz kolejny zorganizował Przedszkoladę, w ramach której dzieci mogły wziąć udział w konkursach artystycznych dla przedszkoli oraz festynie pełnym atrakcji z okazji „Dnia Dziecka” wieńczącym tę cykliczną imprezę. Dla mam z okazji ich święta przygotowano konkurs recytatorski „Tobie mamo”.

Czytaj więcej

„Działamy lokalnie – myślimy globalnie” – podsumowanie projektu

Od 13 do 28 kwietnia w Filii MDK Podzwierzyniec organizowany był cykl warsztatów „Działamy lokalnie – myślimy globalnie” w ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi.

Czytaj więcej