Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-06-10, 09:07


Po kilku latach nieobecności turyści Muzeum-Zamku w Łańcucie ponownie mogą skorzystać ze spacerów stylowym powozem, realizowanych po parku krajobrazowym. Spacery tą trasą odbywają się wyłącznie w dni bezdeszczowe. Są możliwe przez siedem dni w tygodniu.

Przez kilka ostatnich lat zwiedzający mogli odbywać przejażdżki wyłącznie po mieście. Od czerwca zabytkowy pojazd porusza się po alejkach parkowych, otoczonych wieloletnimi drzewami, pamiętającymi poprzednich właścicieli rezydencji.

Wyjazdowe lando w dwukonnym zaprzęgu, jakim dysponuje Muzeum-Zamek w Łańcucie, jest jedynym w Polsce reprezentacyjnym zaprzęgiem do wynajmu. Jest to konsekwencja prezentowania historycznego obrazu magnackiej rezydencji Potockich, którego częścią były wyjazdowe zaprzęgi, a także zachowany do dzisiaj reprezentacyjny kompleks hippiczny, z jedyną historyczną wozownią magnacką.

Do 30 września spacery będą możliwe w następujących godzinach:

  • poniedziałek – piątek: 13.00 – 16.00
  • sobota – niedziela: 13.00 – 17.00

Cena 15-minutowego spaceru dla maksymalnie 4 osób wynosi 90 zł.

Jak informuje Muzeum – w wypadku nagłego pogorszenia się pogody, długich opadach deszczu oraz niedyspozycji koni, przejażdżki pojazdem konnym nie będą realizowane. Po opadach deszczu trasa przejazdu może ulec zmianie na spacer po mieście.

fot. MZ Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Powrót historycznej atrakcji do parku Muzeum-Zamku w Łańcucie

Park Muzeum-Zamku w Łańcucie wzbogacił się o kolejną atrakcję. Turyści mogą podziwiać posąg młodzieńca duszącego węża, który powrócił do basenu z wodotryskiem, uruchomionego po przerwie.

Czytaj więcej

Przewodnik Ilustrowany „Miasto Łańcut” już dostępny!

Miłośnicy historii, architektury oraz wszystkich zakątków Miasta Łańcuta mogą teraz cieszyć się z wyjątkowej nowiny – Urząd Miasta w Łańcucie wydał Przewodnik Ilustrowany Miasto Łańcut.

Czytaj więcej

Nowy sezon turystyczny ruszył pełną parą

15 stycznia oficjalnie ruszył nowy sezon turystyczny w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Na turystów czekają fascynujące ekspozycje, które skrywają niepowtarzalne dzieje.

Czytaj więcej