Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-01-23, 10:15


15 stycznia oficjalnie ruszył nowy sezon turystyczny w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Na turystów czekają fascynujące ekspozycje, które skrywają niepowtarzalne dzieje.

Ekscytujące atrakcje czekają!

W trakcie tegorocznego sezonu turystycznego, Muzeum-Zamek w Łańcucie otwiera swoje podwoje do niezapomnianej podróży przez historię. Ekspozycje obejmują:

  1. Zamek I piętro oraz Stajnie i Wozownia
  2. Zamek – II piętro
  3. Zamek – Łaźnie Zamkowe
  4. Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – d. Oranżeria
  5. Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – d. Ujeżdżalnia
  6. Storczykarnia
  7. Sztuka Cerkiewna
  8. Historia Miasta, w tym ekspozycje 10 Pułku Strzelców Konnych

Kwiaty wracają do zamkowych wnętrz!

W tym sezonie turystycznym przygotowano wyjątkową atrakcję – powrót kwiatów do zamkowych wnętrz. Barwne kompozycje kwiatowe będą dodawać jeszcze większej urody wystawom.

Dzień bezpłatnego zwiedzania!

W sezonie turystycznym poniedziałki to nadal dni nieodpłatnego zwiedzania muzealnych ekspozycji. Warto skorzystać z tej okazji, aby bliżej poznać fascynującą historię Muzeum-Zamku w Łańcucie.

Praktyczne informacje

Kasy Biletowe czekają na Was w Maneżu, mieszczącym się przy ulicy 3-go Maja 10.

Zapraszamy Was do wspólnego odkrywania tajemnic Muzeum-Zamku w Łańcucie, gdzie historia staje się nieodłącznym elementem teraźniejszości. Warto być częścią tego niezwykłego sezonu turystycznego!

Tekst i fot. Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekendowe propozycje

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, piękna pogoda skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sprawdźcie, jakie weekendowe propozycje czekają na Was w Łańcucie.

Czytaj więcej

Zwiedzanie Łańcuta – odkryj fascynującą historię z audioprzewodnikiem

Miasto Łańcut kusi turystów swoim bogatym dziedzictwem kulturowym i zabytkami. Teraz, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, zwiedzanie tego miejsca stało się jeszcze bardziej ekscytujące. Centrum Informacji Turystycznej wprowadziło nowoczesny audioprzewodnik, który zabiera zwiedzających w magiczną podróż po najciekawszych miejscach i budynkach historycznych.

Czytaj więcej

Pokój wyciszenia – pierwsze takie miejsce na terenie Muzeum

W Muzeum-Zamek w Łańcucie, w budynku d. Oranżerii (Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego) powstał pokój wyciszenia, przeznaczony dla osób, które ze względu na swoje szczególne potrzeby wymagają krótkiego wypoczynku i odreagowania napięć. Każdy może z niego skorzystać, bez względu na wiek.

Czytaj więcej