Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-19, 09:54


Miasto Łańcut kusi turystów swoim bogatym dziedzictwem kulturowym i zabytkami. Teraz, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, zwiedzanie tego miejsca stało się jeszcze bardziej ekscytujące. Centrum Informacji Turystycznej wprowadziło nowoczesny audioprzewodnik, który zabiera zwiedzających w magiczną podróż po najciekawszych miejscach i budynkach historycznych.

Łańcut jest bez wątpienia jednym z najbardziej urokliwych i atrakcyjnych turystycznie miast w kraju. Bogate w historię, piękne zabytki i unikalny klimat, miasto przyciąga rocznie tysiące turystów, nie tylko z Polski ale także z różnych zakątków świata.

To właśnie wspomniane wyżej Centrum wprowadziło innowacyjny sposób zwiedzania miasta – z audioprzewodnikiem. Jest to niezwykle przydatne narzędzie dla każdego turysty. Można go wypożyczyć w Centrum Informacji Turystycznej, gdzie otrzymuje się specjalne urządzenie, które umożliwia odtwarzanie ciekawych informacji o kolejnych punktach trasy.

Nieważne, czy jesteś miłośnikiem historii, architektury czy po prostu ciekawym podróżnikiem – ten nowoczesny przewodnik zapewni wspaniałe doświadczenie podczas zwiedzania Łańcuta.

Spacer zaczyna i kończy się właśnie w Centrum Informacji Turystycznej. Narratorką jest mieszkanka Łańcuta o imieniu Regina, która spotyka na swojej drodze wiele postaci, opowiadających o dawnych dziejach Łańcuta. Kilkanaście obiektów, o których mowa jest w nagraniu, oznaczone są punktami na mapie.

Cena za wypożyczenie audioprzewodnika to 5 zł, plus dodatkowa kaucja oddawana po zwrocie urządzenia. Audioprzewodnik jest dostępny również na stronie internetowej Miasta Łańcuta w zakładce „Dla turysty”.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pokój wyciszenia – pierwsze takie miejsce na terenie Muzeum

W Muzeum-Zamek w Łańcucie, w budynku d. Oranżerii (Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego) powstał pokój wyciszenia, przeznaczony dla osób, które ze względu na swoje szczególne potrzeby wymagają krótkiego wypoczynku i odreagowania napięć. Każdy może z niego skorzystać, bez względu na wiek.

Czytaj więcej

Które alejki parkowe będą odśnieżane?

Nawet najpiękniejszy ogród, park czy skwer zachwyca kolorami i zapachami tylko przez część miesięcy w roku. Nie oznacza to jednak, że nie można z niego korzystać zimą. Co prawda śnieg jeszcze nie spadł, ale łańcuckie Muzeum już przygotowuje się do odśnieżania.

Czytaj więcej

W Łańcucie powstało Centrum Informacji Turystycznej

Jeszcze początkiem wakacji, Miasto Łańcut otworzyło Centrum Informacji Turystycznej. Mieści się tuż przy południowej ścianie budynku Synagogi, przy ul. 3 Maja.

Czytaj więcej