Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-12-06, 08:29


Nawet najpiękniejszy ogród, park czy skwer zachwyca kolorami i zapachami tylko przez część miesięcy w roku. Nie oznacza to jednak, że nie można z niego korzystać zimą. Co prawda śnieg jeszcze nie spadł, ale łańcuckie Muzeum już przygotowuje się do odśnieżania.

Dyrekcja Muzeum-Zamku w Łańcucie informuje, że w okresie zimowym będą odśnieżane i posypywane piaskiem jedynie wybrane aleje parkowe. Poniżej przedstawiamy plan.

źródło: MZ Łańcut

Przypomnijmy, że 30 listopada 2022 r. to dzień, w którym Muzeum-Zamek w Łańcucie kończy sezon turystyczny. W grudniu i styczniu ekspozycje muzealne, zgodnie z wieloletnią tradycją, pozostają zamknięte dla Zwiedzających.

Te dwa zimowe miesiące to czas intensywnych porządków, polegających m.in. na: konserwacji wnętrz i eksponatów oraz woskowaniu i froterowaniu podłóg. Są to rutynowe prace, prowadzone po każdym, długim i pracowitym sezonie letnim. Czynimy to, aby należycie przygotować wszystkie sale ekspozycyjne do nowego sezonu, który rozpoczniemy z dniem 1 lutego 2023 r. – czytamy w komunikacie na stronie Muzeum.

Wyjątkowo w tym roku, od dnia 1 grudnia czynne dla Zwiedzających są Łaźnie Rzymskie, Storczykarnia oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, o których pisaliśmy TUTAJ.

Ważne! Zakup biletów wstępu do Parku Przyzamkowego w biletomacie znajdującym się przy głównej alei prowadzącej do Zamku (Kasy Muzeum będą nieczynne). Natomiast bilety wstępu na ww. ekspozycje można nabyć przy wejściu na każdą z nich w godzinach ich otwarcia.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

W Łańcucie powstało Centrum Informacji Turystycznej

Jeszcze początkiem wakacji, Miasto Łańcut otworzyło Centrum Informacji Turystycznej. Mieści się tuż przy południowej ścianie budynku Synagogi, przy ul. 3 Maja.

Czytaj więcej

Weekend za pół ceny w łańcuckim Zamku

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę turyści będą mogli kupić wybrane bilety z 50% zniżką.

Czytaj więcej

Duża frekwencja podczas nocnego spaceru po Łańcucie

Piątkowy, nocny spacer po mieście był okazją do bliższego poznania ciekawej i nieodkrytej historii Łańcuta, którą przedstawiła historyczka Joanna Kluz. Nocne zwiedzanie cieszyło się bardzo dużą frekwencją ze strony Mieszkańców.

Czytaj więcej