Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-04-30, 11:31


Miłośnicy historii, architektury oraz wszystkich zakątków Miasta Łańcuta mogą teraz cieszyć się z wyjątkowej nowiny – Urząd Miasta w Łańcucie wydał Przewodnik Ilustrowany Miasto Łańcut.

Od jakiegoś czasu trwały prace nad wyjątkowym przedsięwzięciem, mającym na celu przybliżenie mieszkańcom i turystom bogatej historii oraz wyjątkowej kultury naszego miasta. W wyniku tych prac powstał Przewodnik Ilustrowany „Miasto Łańcut”. Publikacja jest nie tylko doskonałą okazją do odkrywania uroków Łańcuta, ale także świetnym narzędziem edukacyjnym dla lokalnej społeczności.

Przewodnik Ilustrowany jest pełen fascynujących opowieści o zabytkach, miejscach kulturowych oraz tajemnicach, które skrywa nasze miasto. Zdjęcia, wykonane przez Pana Piotra Jaworka, pozwolą czytelnikom zanurzyć się w atmosferę przeszłości i teraźniejszości Łańcuta. Fotografie ukazują piękno miasta w atrakcyjny sposób.

Inicjatorem Przewodnika był Wydział Sportu, Promocji i Turystyki UM. Powstał on we współpracy z wydawnictwem i p. Joanną Kluz. Tekst do przewodnika został opracowany również przez Joannę Kluz i Marię Nitkiewicz. Panie włożyły wiele serca i zaangażowania, aby zapewnić czytelnikom najwyższą jakość treści.

Jest to również doskonała okazja dla lokalnych artystów, historyków oraz fotografów. Mogli oni podzielić się swoją wiedzą i talentem, przyczyniając się do stworzenia unikatowego dzieła, które będzie dumą naszego miasta.

Przewodnik Ilustrowany „Miasto Łańcut” powstał w ramach obchodów Roku Historii. Dostępny jest w Centrum Informacji Turystycznej w Łańcucie.

  • Tekst: Centrum Informacji Turystycznej w Łańcucie
  • Fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nowy sezon turystyczny ruszył pełną parą

15 stycznia oficjalnie ruszył nowy sezon turystyczny w Muzeum-Zamku w Łańcucie. Na turystów czekają fascynujące ekspozycje, które skrywają niepowtarzalne dzieje.

Czytaj więcej

Weekendowe propozycje

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji, piękna pogoda skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Sprawdźcie, jakie weekendowe propozycje czekają na Was w Łańcucie.

Czytaj więcej

Zwiedzanie Łańcuta – odkryj fascynującą historię z audioprzewodnikiem

Miasto Łańcut kusi turystów swoim bogatym dziedzictwem kulturowym i zabytkami. Teraz, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu, zwiedzanie tego miejsca stało się jeszcze bardziej ekscytujące. Centrum Informacji Turystycznej wprowadziło nowoczesny audioprzewodnik, który zabiera zwiedzających w magiczną podróż po najciekawszych miejscach i budynkach historycznych.

Czytaj więcej