Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-20, 13:51


Teledysk do utworu „Ze Stali” w całości stworzony jest przez oraz dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Jego premiera odbyła się w sobotę (16.01.2021) o godzinie 19:00 na kanałach społecznościowych zespołu.

Z racji tego, że wraz z rozpoczęciem pandemii COVID-19 Konrad Baum wraz z Tomaszem Ryznarem zostali wdrożeni do łańcuckiego szpitala jednoimiennego mieli szansę naocznie zobaczyć z jakim poświęceniem oraz trudem walki z ciężką chorobą muszą każdego dnia mierzyć się oni sami i ich koledzy i koleżanki. Walki jakże nierównej ponieważ przez dłuższy okres czasu świat nie miał skutecznego sposobu na pomoc potrzebującym osobom trafiającym do szpitala.

Niemoc, łzy, skrajne zmęczenie, często odrzucenie przez przyjaciół, rodzinę i znajomych. Czasem również na twarzach medyków pojawia się uśmiech, ale tylko po to aby nie zwariować będąc poddanym nieustannej presji. Tego nie zekranizowałby nawet najlepszy reżyser.

Dlatego, 19 października 2020 roku Konrad wraz z Tomkiem postanowili za pomocą oficjalnych kanałów społecznościowych zespołu DOC. poprosić swoich kolegów i koleżanki o zdjęcia oraz nagrania wideo z ich codziennej walki z COVID-19. Materiały zaczęły spływać z całego kraju. Obrazy te posłużyły jako materiał do najnowszego teledysku zespołu – „Ze Stali”. Ma on być pewnego rodzaju podziękowaniem dla służb medycznych za ich poświęcenie, ale również i pewnego rodzaju niezależnym, wolnym od wszelkiej polityki obrazem tego co dzieje się za drzwiami szpitali jednoimiennych.

Niestety teledysk ma również nieoczekiwany i bardzo tragiczny wydźwięk. Klip „Ze Stali” został dedykowany pamięci mamy Tomka Ryznara, która przegrała walkę z COVID-19.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcuckie znaleziska zakonserwowane

Odnalezione pamiątki historyczne z Łańcuta zyskały nowe życie. Można je oglądać w krośnieńkim Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych.

Czytaj więcej

„Lalki, moje ciche siostry” – zwiastun

W piątek 11 grudnia na scenie MDK w Łańcucie odbył się bez udziału publiczności monodram „Lalki, moje ciche siostry” na podstawie tekstu Henryka Bardijewskiego.

Czytaj więcej

„Papa Georgiou” – cały film

Tych co jeszcze nie widzieli zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu naszej produkcji. „Papa Georgiou” to film dokumentalny, opowiadający historię malarza wszechstronnie uzdolnionego z dużym dorobkiem artystycznym.

Czytaj więcej