Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-07, 10:52


Tych co jeszcze nie widzieli zapraszamy serdecznie do obejrzenia filmu naszej produkcji. „Papa Georgiou” to film dokumentalny, opowiadający historię malarza wszechstronnie uzdolnionego z dużym dorobkiem artystycznym.

Jerzy Szerstobitow to artysta, który urodził się w Kijowie. Tam uczył się malarstwa i grafiki w Technikum Plastycznym, a następnie w Kijowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1985 roku. W 1991 roku przeprowadził się do Polski – Krakowa. W późniejszym czasie swoje miejsce na ziemi odnalazł na Podkarpaciu.

Szerstobitow jest malarzem unikalnym. W jego twórczości mieszają się realizm, romantyzm, impresjonizm tworząc jednak osobliwą i harmonijną całość.

Scenarzystą i reżyserem filmu jest Kornel Pieńko. Zdjęcia i montaż wykonał Piotr Dubiel. Film zrealizowano ze środków Fundacji Orlen – Dar Serca w ramach programu “Moje miejsce na ziemi” Edycja 2/2019.

3 października ubiegłego roku w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbyła się uroczysta premiera filmu, na którą oprócz głównego bohatera, przybyli także aktorzy, twórcy, rodzina i przyjaciele.

W filmie wystąpili:
Jerzy Szerstobitow
Jarosław Giemza
Marzena Kowalska
Marta Zakrzeńska-Kwarciak
Edward Jacek Kwarciak
Dawid Seniw


Gatunek: film dokumentalny
Scenariusz i reżyseria: Kornel Pieńko
Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel
Realizacja: TV Łańcut
Czas trwania: 47 min.
Rok produkcji: 2020

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Film „Papa Georgiou” jutro w TVP3 Rzeszów

Jutro (środa 6.01) na antenie TVP3 Rzeszów o godz. 11:12 zostanie wyświetlony film naszej produkcji. Zapraszamy przed telewizory!

Czytaj więcej

Wystawa malarstwa, fotografii i ikon w filii MDK Podzwierzyniec

15 grudnia w filii MDK Podzwierzyniec odbył się wernisaż wystawy prac, których autorami są słuchacze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej

Jasełka „Bóg przychodzi na ziemię” – premiera

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez Grupę Teatralną działającą przy Parafii Farnej w Łańcucie przy współpracy z naszą Telewizją Łańcut.

Czytaj więcej