Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-07, 14:42


W piątek 11 grudnia na scenie MDK w Łańcucie odbył się bez udziału publiczności monodram „Lalki, moje ciche siostry” na podstawie tekstu Henryka Bardijewskiego.

Reżyserem i odtwórczynią roli jest Urszula Opałka wcielając się w rolę nawiedzonej kobiety, która wraz ze swoimi lalkami, przekonana o posiadaniu olbrzymiej mocy postanowiła zrobić jak najwięcej dobrego dla świata. Pragnąc naprawienia go musiała pozbyć się złych ludzi, zdawała sobie jednocześnie sprawę, iż taka siła nie pozostanie nikomu obojętna. Wiedząc, że po nią przyjdą, czuła zbliżający się swój kres i mimo tego, że ją to paraliżowało pragnęła ich nadejścia wierząc w słuszność swoich działań.

Wewnętrzny świat bohaterki, walczącej ze światem, a może z samą sobą to życie kierowane marzeniami, ukrytymi pragnieniami, strachem na przemian z euforią, smutkiem oraz szaloną radością.

Zmiany nastrojów i wewnętrzną walkę dopełniały różnorodne zmiany oświetlenia, nad którymi czuwał Zdzisław Owsiak i oddająca nastroje muzyka, którą specjalnie skomponowała do monodramu Luiza Ganczarska. Nad dźwiękiem podczas monodramu panował Krzysztof Kozuń, a całość na podstawie, której powstał zwiastun zarejestrował Piotr Dubiel – TV Łańcut.

Spektakl przygotowany w trudnych dla kultury czasach pandemii pragnę, wierząc w szybki powrót do normalności, zaprezentować już wkrótce na żywo z udziałem publiczności – zaprasza Urszula Opałka.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Film „Papa Georgiou” jutro w TVP3 Rzeszów

Jutro (środa 6.01) na antenie TVP3 Rzeszów o godz. 11:12 zostanie wyświetlony film naszej produkcji. Zapraszamy przed telewizory!

Czytaj więcej

Wystawa malarstwa, fotografii i ikon w filii MDK Podzwierzyniec

15 grudnia w filii MDK Podzwierzyniec odbył się wernisaż wystawy prac, których autorami są słuchacze Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Czytaj więcej

Jasełka „Bóg przychodzi na ziemię” – premiera

Zapraszamy do obejrzenia Jasełek przygotowanych przez Grupę Teatralną działającą przy Parafii Farnej w Łańcucie przy współpracy z naszą Telewizją Łańcut.

Czytaj więcej