Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-14, 11:02


14.01.2019 r. w skutek rozległych obrażeń spowodowanych atakiem nożownika, w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku zmarł Paweł Adamowicz – Prezydent Miasta Gdańska.

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Targ Węglowy w Gdańsku, koncert charytatywny „Gdańsk dla Orkiestry”. Zbliża się godzina 20:00, prezydent Gdańska Paweł Adamowicz dziękuje wszystkim zebranym za wsparcie WOŚP:

Gdańsk jest szczodry, Gdańsk dzieli się dobrem, Gdańsk chce być miastem solidarności. To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!

Zaczyna się odliczanie do Światełka do nieba. Nagle do Prezydenta podbiega mężczyzna i trzy razy rani go nożem, po czym bierze mikrofon i zaczyna coś wykrzykiwać, mieszkańcy Gdańska zamarli. Służby medyczne transportują Adamowicza do szpitala.

Po wielogodzinnej operacji i wytrwałych staraniach lekarzy, Paweł Adamowicz zmarł 14.01.2019 r. około godziny 12:00. Po opublikowaniu tej informacji całą Polskę pogrążyła żałoba. W Gdańsku i wielu innych miastach organizowano marsze pamięci oraz czczono pamięć zamordowanego.

W tym czasie w Łańcucie przed Urzędem Miasta zawisło zdjęcie Prezydenta, pod którym ciszą i symbolicznym zapaleniem zniczy mieszkańcy Łańcuta oddali hołd Pawłowi Adamowiczowi.

Dzisiaj mija dwa lata od tego tragicznego wydarzenia, ale pamięć o Pawle Adamowiczu pozostanie na zawsze.

Komentarze

ipse pisze:

i co z tego?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pomoc dla osób bezdomnych w okresie zimowym

Okres niskich temperatur to czas szczególnie trudny dla osób doświadczających bezdomności. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 nadchodząca zima może okazać się szczególnie trudna.

Czytaj więcej

Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół. Pozostałe obostrzenia zostają przedłużone

Podczas wczorajszej konferencji, minister zdrowia, Adam Niedzielski i szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek przedstawili informacje dotyczące dalszych obostrzeń i powrotu dzieci do szkół. To już pewne – po feriach najmłodsze klasy będą uczyć się stacjonarnie. Dotyczy to terenu całego kraju.

Czytaj więcej

Wiele zmian w prawie podatkowym – o tym musicie pamiętać!

Rok 2021 obfituje w wiele zmian związanych z Prawem Podatkowym. Warto więc w skrócie podsumować co czeka podatników w nadchodzącym roku.

Czytaj więcej