Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-12, 08:02


Podczas wczorajszej konferencji, minister zdrowia, Adam Niedzielski i szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek przedstawili informacje dotyczące dalszych obostrzeń i powrotu dzieci do szkół. To już pewne – po feriach najmłodsze klasy będą uczyć się stacjonarnie. Dotyczy to terenu całego kraju.

Od poniedziałku, 18 stycznia, uczniowie klas 1-3 wracają do nauki stacjonarnej. Zajęcia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. W pozostałych przypadkach dotychczasowe obostrzenia pozostają bez zmian.

Mamy za sobą bardzo trudną decyzję, która jest podejmowana w warunkach ogromnej niepewności dotyczącej dalszego rozwoju pandemii w Polsce. Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wszędzie w Europie widzimy narastającą trzecią falę – mówił minister Adam Niedzielski.

Jak zaznaczył przy tym, sytuacja w Polsce w ostatnim czasie wygląda stabilnie.

Nie mamy żadnego drastycznego skoku zachorowań, nie mamy dynamicznego wzrostu zgonów czy obłożenia szpitalnego. Poziom zajętości respiratorów i łóżek waha się poniżej 50 proc. – powiedział.

Poinformował też, że rząd zdecydował o utrzymaniu po 18 stycznia wszystkich dodatkowych obostrzeń. Nie dotyczy to uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

Szef MZ stwierdził, że otwarcie nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 to „najbardziej nieśmiały krok”, który uwzględnia ryzyko rozwoju pandemii z kosztami nauczania zdalnego i nieprzebywania dzieci w tym wieku w swoich grupach rówieśniczych.

Podczas konferencji, minister edukacji, Przemysław Czarnek zapewnił, że szkoły są gotowe, by dzieci z klas 1-3 wróciły do nauczania stacjonarnego.

Od poniedziałku, 18 stycznia, dzieci wracają do szkół, które będą pracować w reżimie sanitarnym, w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS – powiedział minister Czarnek.

Jak podkreślił, uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 jest bardzo ważne, bo nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne oraz najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Przygotowano szereg wytycznych przeciwepidemicznych, które przede wszystkim zapewnią dzieciom, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkół i placówek bezpieczne warunki, a organom prowadzącym i dyrektorom pomogą w zorganizowaniu pracy w czasie epidemii związanej z COVID-19. Wytyczne znajdują się TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wiele zmian w prawie podatkowym – o tym musicie pamiętać!

Rok 2021 obfituje w wiele zmian związanych z Prawem Podatkowym. Warto więc w skrócie podsumować co czeka podatników w nadchodzącym roku.

Czytaj więcej

Z archiwum Miasta Łańcuta

Rok 2005 – wizyta Lecha Kaczyńskiego w Łańcucie. W materiale zamieszczamy archiwalne zdjęcia z tego roku oraz nagrania „wiadomości” z tamtego czasu. Jeśli posiadasz jakieś ciekawe zdjęcia lub filmy związane z Łańcutem prosimy o przesyłanie do naszej redakcji. Niebawem kolejne ciekawe nagrania.

Czytaj więcej

Pomocne serca zapełniają się bardzo szybko!

Średnio około tygodnia zajmuje wypełnienie jednego serca. W związku z tym za pośrednictwem nakrętek udzielana pomoc może dotyczyć wielu osób.

Czytaj więcej