Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-13, 14:42


Dzień Edukacji Narodowej to ważne święto dla wszystkich osób związanych z oświatą – nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji i obsługi oraz samych uczniów. Z tej okazji, dziś tj. 13  października w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyły się miejskie obchody tego święta.

Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę wydarzenia, jakim jest ustanowienie Komisji Edukacji Narodowej (14 października 1773). Początkowo jednak (w 1957 roku) za datę święta wszystkich nauczycieli uznano 20 listopada. Dopiero ustawa z dnia 27 kwietnia 1972 roku, zwana Kartą praw i obowiązków nauczyciela, wprowadziła Dzień Nauczyciela, który obchodzony jest 14 października. W 1982 roku, gdy Kartę praw i obowiązków nauczyciela zastąpiła Karta Nauczyciela, zmieniono nazwę na Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich pracowników oświaty.

Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej, odbywa się, tak jak co roku, 14 października. Tym razem wypada on wyjątkowo w sobotę. Dlatego miejskie obchody zorganizowano już dziś w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Drodzy Pracownicy Oświaty! To dzięki Waszej pasji, wiedzy i zaangażowaniu, nasze dzieci i młodzież, każdego dnia mają szansę rozwijać się i uczyć tego, co świat ma im do zaoferowania. Jesteście dla nich przewodnikami i mentorami, pomagając im odkrywać własne talenty i pasje. Wasza misja edukacyjna kształtuje lepsze jutro – mówiono podczas gali.

W trakcie miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wręczył nauczycielom nagrody i wyróżnienia. Tym samym dziękując wszystkim pracownikom łańcuckiej oświaty za ich zaangażowanie i codzienną pracę, którą przyszło im wykonywać.

Oprócz podziękowań i gratulacji, galę uświetniły występy Zespołu Tanecznego Iskierka oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie.

  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wyniki głosowania na zwycięzcę dzisiejszej debaty

Łańcucka debata kandydatów do Sejmu RP za nami. Wielkie podziękowania dla wszystkich obecnych w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Było nas ponad 150! Jutro na naszych stronach dostępna będzie retransmisja.

Czytaj więcej

Badanie Exit Poll oraz wieczór wyborczy OGB już 15 października

Ogólnopolska Grupa Badawcza w najbliższą niedzielę, 15 października podczas wyborów parlamentarnych przeprowadzi badanie Exit Poll oraz przygotuje własny wieczór wyborczy. 

Czytaj więcej

Łańcucki Bank Spółdzielczy obchodził 110-lecie działalności [wideo]

„Nowocześnie i Bezpiecznie” – pod takim hasłem, w Hotelu Łańcut odbyła się konferencja jubileuszowa zorganizowana przez łańcucki Bank Spółdzielczy, z okazji 110-lecia swojej działalności.

Czytaj więcej