Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-12, 10:13


Ogólnopolska Grupa Badawcza w najbliższą niedzielę, 15 października podczas wyborów parlamentarnych przeprowadzi badanie Exit Poll oraz przygotuje własny wieczór wyborczy. 

W badaniu Exit Poll uczestniczyć będzie 700 ankieterów OGB, pracujących w 300 wybranych punktach w całym kraju. Ankieterzy w ciągu dnia zbiorą od 75 do 90 tysięcy ankiet. Dzięki temu na stronie StanPolityki.pl oraz podczas relacji w internecie zostaną zaprezentowane wyniki Exit Poll w 41 okręgach wyborczych wraz z podziałem mandatów, a także wstępne wyniki wyborów do Senatu. 

Po zakończeniu głosowania 500 obserwatorów OGB będzie śledzić proces liczenia głosów w komisjach, a zebrane dzięki nim informacje zostaną ogłoszone w postaci Early Late Poll, czyli cząstkowych danych z komisji.  

Jest to zdecydowanie największy projekt badawczy w naszej historii, ale jesteśmy na niego bardzo dobrze przygotowani. Będzie to pierwsze tego typu badanie w Polsce, gdzie nie tylko uzyskamy wyniki ogólnopolskie, ale także szczegółowe dane w każdym okręgu wyborczym. Zapytamy też wyborców o kluczowe kwestie, które miały wpływ na ich decyzje w dniu głosowania. Wiele osób zapomina, że wybory parlamentarne to tak naprawdę osobne 41 wyborów w okręgach, a nasze badanie opiera się właśnie na tym. Mamy nadzieję, że o godzinie 21:00 podamy dokładniejszy podział mandatów do Sejmu niż konkurencyjne badanie Exit Poll dla stacji telewizyjnych – Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

Wieczór wyborczy OGB Pro, który rozpocznie się o 20:30 w niedzielę, będzie można śledzić na żywo w mediach społecznościowych (YouTube, Facebook, TikTok oraz Twitch), a wszystkie dane będą dostępne na stronie StanPolityki.pl. Relacja z wieczoru wyborczego będzie oparta o pierwsze w Polsce narzędzie typu “Magic Wall” do prezentowania wyników wyborów. Do pobrania będzie także specjalna aplikacja “OGB Pro – Story Wall” dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

Dane z badania Exit Poll OGB opublikuje także ponad sto lokalnych portali internetowych w całym kraju, dzięki współpracy zawartej w ramach “Lokalnej Sieci Wyborczej”. M.in. nasz portal Łańcut News. Wieczór Wyborczy OGB Pro będzie można śledzić na stronie głównej naszego portalu.

Transmisja wieczoru wyborczego live na platformach społecznościowych będzie pierwszym tego typu projektem w Polsce na taką skalę. Duży nacisk będzie położony na platformy takie jak Tik Tok, który dla najmłodszych wyborców, jest dziś często jedynym źródłem informacji. Przy relacji w mediach społecznościowych OGB będzie wspierać agencja Big Data For Leaders.

Życie polityczne w coraz większym stopniu rozgrywa się w internecie. Portal X wyznacza przecież rytm politycznych wydarzeń silniej niż gazety. Na Facebooku odbywa się większość dyskusji społeczności działaczy i sympatyków partii, a TikTok zaczyna zastępować telewizję jako źródło informacji w młodszych grupach wiekowych. Inicjatywa Internetowego Wieczoru Wyborczego OGB Pro jest naturalną odpowiedzią na potrzeby milionów osób, które politykę konsumują głównie w internecie – Mateusz Sabat, CEO Big Data For Leaders.

W projekt zaangażowani będą także studenci Uniwersytetu Warszawskiego pod opieką dr. Seweryna Dmowskiego z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Pomogą oni na bieżąco analizować napływające wyniki wyborów tworząc w ten sposób pierwszy w Polsce “Decision Desk”, dzięki czemu uda się wcześniej przewidzieć ostateczny wynik wyborów do Sejmu i Senatu.

Możliwość zajrzenia za kulisy badania Exit Poll oraz uczestnictwo w organizacji wieczoru wyborczego to unikatowa okazja do zdobycia kompetencji i umiejętności, których nie zdobędzie się wyłącznie w sali wykładowej – dr Seweryn Dmowski, Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcucki Bank Spółdzielczy obchodził 110-lecie działalności [wideo]

„Nowocześnie i Bezpiecznie” – pod takim hasłem, w Hotelu Łańcut odbyła się konferencja jubileuszowa zorganizowana przez łańcucki Bank Spółdzielczy, z okazji 110-lecia swojej działalności.

Czytaj więcej

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie ostrzega powiat łańcucki przed gęstą mgłą.

Czytaj więcej

Łańcucka debata kandydatów na Posłów RP

Już 12.10.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00 w galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie macie niepowtarzalną okazję wziąć udział w debacie, do której zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich komitetów wyborczych z naszego okręgu w nadchodzących wielkimi krokami wyborach.

Czytaj więcej