Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-11, 09:17


„Nowocześnie i Bezpiecznie” – pod takim hasłem, w Hotelu Łańcut odbyła się konferencja jubileuszowa zorganizowana przez łańcucki Bank Spółdzielczy, z okazji 110-lecia swojej działalności.

Historia banku sięga 1868 roku, jednak początek działalności Banku Spółdzielczego w Łańcucie datuje się na 4 sierpnia 1913 roku.

Na przestrzeni prawie całego wieku Bank Spółdzielczy w Łańcucie był i jest niezawodnym ogniwem gospodarczego rozwoju. Przez dziesiątki lat swojej działalności jednoczył zarówno biednych jak i bogatych. Dziś, po ponad stu latach działalności, władze spółki z nadzieją patrzą w przyszłość.

28 września, z okazji jubileuszu Bank zorganizował konferencję, podczas której świętowano wspólnie z zaproszonymi gośćmi. Poruszono wiele tematów związanych z bankowością. M.in. przedstawiono aktualne struktury banku i statystki, nowoczesne rozwiązania, które zostały wprowadzone w ostatnim czasie w banku oraz te, które zostaną wkrótce wprowadzone, a także pokazano jak budować nowoczesną bankowość spółdzielczą. Po wszystkich wystąpieniach odbył się panel dyskusyjny.

Warto wspomnieć, że łańcucki Bank Spółdzielczy swoim mecenatem obejmuje liczne inicjatywy kulturalne i sportowe w mieście.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

IMGW ostrzega przed gęstą mgłą!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie ostrzega powiat łańcucki przed gęstą mgłą.

Czytaj więcej

Łańcucka debata kandydatów na Posłów RP

Już 12.10.2023 r. (czwartek) o godz. 18:00 w galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie macie niepowtarzalną okazję wziąć udział w debacie, do której zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich komitetów wyborczych z naszego okręgu w nadchodzących wielkimi krokami wyborach.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 29 września br. odbyła się LXIII Nadzwyczajna Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 12 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Czytaj więcej