Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-22, 07:59


Auto nie jest jedynym możliwym środkiem transportu w miastach – często wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej jest pojechać do pracy np. rowerem. A już szczególnie 22 września.

W najbardziej zakorkowanych miastach, na przykład w Nowym Jorku, kierowcy tracą co roku średnio 57 godzin, czyli ponad dwie doby, stojąc w korkach. W Warszawie w godzinach szczytu średnia prędkość przemieszczania się pojazdów to 23 km/h. To wiąże się oczywiście nie tylko ze stratą czasu, ale również paliwa, a co za tym idzie – pieniędzy. Do tego dochodzi nieustannie rosnąca emisja spalin, przyczyniająca się do negatywnych zmian klimatycznych i zanieczyszczenia środowiska. Dlatego pomysł Dnia bez Samochodu zrodził się w 2000 roku z inicjatywy instytucji – Komisji Europejskiej. Kierowcy na całym świecie zachęcani są do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów.

Ciekawostką jest, że od maja 2012 roku Dzień bez Samochodu w pewnych częściach stolicy Indonezji obchodzony jest w każdą niedzielę.

My również zachęcamy by w dniu dzisiejszym, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu, zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu – np. rowerów lub pójść do pracy piechotą.

Pamiętajmy, że auto wcale nie jest najwygodniejszym środkiem transportu, a już na pewno nie najbardziej ekologicznym, dlatego zmieńmy styl życia na zdrowszy – zarówno dla siebie, jak i środowiska.

Ludzie w parku
fot. pixabay.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcucka Bażantarnia wysprzątana

W sobotę, 19 września 2020, w ramach akcji 27. Sprzątanie świata – Polska, odbyło się sprzątanie łańcuckiej Bażantarni. W tym roku inicjatywa przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Czytaj więcej

Konferencja prasowa w łańcuckim Centrum Medycznym

18 września, przed łańcuckim Centrum Medycznym, odbyła się konferencja prasowa. Została zorganizowana przez Centrum Medyczne w Łańcucie, w celu promocji nowoczesnego projektu badawczego, związanego z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czytaj więcej

Sokół Łańcut pomaga w walce z COVID–19

Działacze Sokoła oraz młodzi wolontariusze – zawodnicy szkółki koszykarskiej „Wrzuć nudę do kosza” przygotowali dla uczniów łańcuckich szkół podstawowych oraz fanów swojego klubu 2650 kominów sportowych i 440 przyłbic.

Czytaj więcej