Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-21, 10:42


W sobotę, 19 września 2020, w ramach akcji 27. Sprzątanie świata – Polska, odbyło się sprzątanie łańcuckiej Bażantarni. W tym roku inicjatywa przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

W akcji wzięli udział mieszkańcy, Radni Miasta Łańcuta i Radni Powiatu. Swoje działania rozpoczęli od terenów osiedla Sikorskiego.

Ponad 30-hektarowy las komunalny został wysprzątany z m.in. metalowych puszek, szklanych butelek, plastikowych opakowań, nawet znalazła się tam opona rowerowa. W sumie zebrano 43 worki.

Śmieci odebrał Łańcucki Zakład Komunalny.

Warto przypomnieć, że Las Bażantarnia należał do ordynacji Potockich. Prowadzona była tam hodowla bażantów. Po wojnie stał się terenem rekreacyjnym, położony jest w południowo – wschodniej części miasta.

Dzięki działaniom władz, łańcucka Bażantarnia powoli zmienia swój wizerunek. Przechadzając się przez las, już możemy zauważyć efekty trwających tam prac.

fot. K. Pill-Sowa

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Konferencja prasowa w łańcuckim Centrum Medycznym

18 września, przed łańcuckim Centrum Medycznym, odbyła się konferencja prasowa. Została zorganizowana przez Centrum Medyczne w Łańcucie, w celu promocji nowoczesnego projektu badawczego, związanego z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czytaj więcej

Sokół Łańcut pomaga w walce z COVID–19

Działacze Sokoła oraz młodzi wolontariusze – zawodnicy szkółki koszykarskiej „Wrzuć nudę do kosza” przygotowali dla uczniów łańcuckich szkół podstawowych oraz fanów swojego klubu 2650 kominów sportowych i 440 przyłbic.

Czytaj więcej

Akcja sprzątania Łańcuta w najbliższy weekend

W tym roku po raz 27. Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska.

Czytaj więcej