Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-15, 13:30


W tym roku po raz 27. Fundacja Nasza Ziemia będzie koordynować największą polską akcję ekologiczną: Sprzątanie świata – Polska.

Akcja sprzątania Łańcuta przez mieszkańców będzie miała miejsce w najbliższy weekend, 18 – 20 września 2020 roku. Wtedy, wraz z wolontariuszami prowadzone będą działania propagujące ograniczenie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę, recykling, a także wyszukiwanie i w miarę możliwości, usuwanie dzikich wysypisk śmieci.

I choć tegoroczna akcja niewątpliwie różnić będzie się od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny Dom. Nie mamy innego. I to my musimy o niego zadbać.

Miasto Łańcut zachęca mieszkańców do posprzątania swojego najbliższego kawałka Ziemi: przestrzeni wokół swojego domu albo ulubionej trasy spacerowej. Sprzątanie świata może być także okazją do spotkań z przyjaciółmi lub rodziną. Władze Łańcuta mobilizują mieszkańców do udziału w akcji, poprzez możliwość dzielenia się zdjęciami sprzed i po sprzątaniu na ich profilu na Facebooku.

Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.”

Butelka po wodzie wypitej do lunchu pozostanie na Ziemi przez 450 lat. Plastikowa torba na zakupy jest użytkowana średnio przez 12 minut, ale istnieć będzie 100-300 lat. Sięgając po produkty, wybierajmy te przyjazne dla środowiska.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcucki Dom Pomocy Społecznej otrzyma 370 tys. zł

9 września w Starostwie Powiatowym w Łańcucie podpisano umowę pomiędzy Powiatem Łańcuckim a Województwem Podkarpackim.

Czytaj więcej

Łańcut solidaryzuje się z Białorusią

W ramach pokazania solidarności z Białorusią, Muzeum Zamek w Łańcucie wywiesił historyczne flagi Białorusi.

Czytaj więcej

Skazani szyją maseczki dla Łańcuta

W Urzędzie Miasta, 15 lipca przekazano maseczki ochronne wyprodukowane w Zakładzie Karnym w Rzeszowie w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.

Czytaj więcej