Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-01-16, 10:21


Miasto Łańcut dołączyło do programu „ESKA – Razem przeciw depresji”, którego głównym celem jest walka z depresją wśród dzieci i młodzieży.

Depresja to poważne zaburzenie psychiczne, które wpływa na sposób, w jaki myślimy, czujemy i funkcjonujemy na co dzień. Osoby cierpiące na depresję doświadczają głębokiego smutku, utraty zainteresowań życiowych, zmniejszonej energii, trudności w koncentracji, a także problemów z samopoczuciem i snem. To stan, który może znacząco wpływać na jakość życia i zdolność do normalnego funkcjonowania. Coraz częściej depresja dotyka młodych ludzi.

Troska o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży zajmuje coraz ważniejsze miejsce w społeczeństwie. Dlatego też, Miasto Łańcut wychodzi temu na przeciw dołączając do programu ESKA – Razem przeciw depresji. W tym celu od dnia dzisiejszego został uruchomiony specjalny telefon wsparcia, pod którym każda młoda osoba borykająca się z tą chorobą, znajdzie pomoc profesjonalnego psychologa.

Daj sobie pomóc i pamiętaj, że nie jesteś w tym sam(a)!

Numer do Linii Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży: 668 035 056 (każdy wtorek od godziny 16:00-18:00).

Ważne jest zrozumienie, że depresja to poważne zaburzenie, które wymaga profesjonalnej pomocy. Wspieranie jednostki w procesie leczenia i zapewnianie jej odpowiedniego wsparcia jest kluczowe dla powrotu do zdrowia psychicznego.

Partnerzy akcji:

  • T-Mobile Łańcut – Rynek 7,
  • Centrum terapeutyczne Brzęczychrząszcz

Ambasadorzy – redaktorzy:

  • JANKES
  • RUDY
  • KAMA

Więcej o programie znajdziecie TUTAJ.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Podsumowano projekt Dzieje „Starego Zamku” w Łańcucie – zapomniane dziedzictwo [foto]

W ubiegły piątek, Muzeum-Zamek w Łańcucie zorganizowało konferencję prasową podsumowującą pierwszy etap projektu archeologicznego pn. Dzieje „Starego Zamku” w Łańcucie – zapomniane dziedzictwo.

Czytaj więcej

Pierwsza tegoroczna Sesja Rady Miasta Łańcuta już w najbliższy czwartek

18 stycznia o godzinie 15:00 odbędzie się LXIX Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. Poniżej przedstawiamy porządek czwartkowych obrad.

Czytaj więcej

Parkomaty nie przyjmą 10 gr

Miejski Zarząd Budynków informuje, że ze względów technicznych, od dnia 15 stycznia 2024 r. w parkomatach zostanie wycofana możliwość wnoszenia opłat za postój pojazdów w strefie płatnego parkowania bilonem o nominale 10 gr. 

Czytaj więcej