Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-09, 11:36


Lokalna Grupa Działania Ziemia Łańcucka serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – FESTIWAL ZESPOŁÓW LUDOWYCH ORAZ JARMARK KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH PN. „ZIEMIA ŁAŃCUCKA TAŃCZY I ŚPIEWA”.

11-12 maja 2024 r., w godzinach 14:00-17.30 w Parku Angielskim przy MDK w Łańcucie wystąpią ludowe zespoły taneczne, kapele ludowe, zespoły śpiewacze z obszaru sześciu gmin powiatu łańcuckiego i leżajskiego, a także zespoły ludowe z Ukrainy i Węgier.

Równolegle odbywać się będzie jarmark kół gospodyń wiejskich. Produkty oraz potrawy tradycyjne zaprezentuje aż 31 KGW z obszaru działania LGD.

Ponadto swoje stoiska zaprezentują również lokalni producenci żywności, rękodzielnicy, organizacje pozarządowe oraz instytucje wspierające rozwój obszarów wiejskich.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zakup strojów ludowych dla ZPiT Mały Łańcut

Miejski Dom Kultury w Łańcucie w okresie od 15.03.2024 roku do 17.10.2024 roku realizuje projekt pn. „Zakup strojów ludowych dla ZPiT Mały Łańcut – stroje łowickie” dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich ˗ poznaj Zamek z innej perspektywy

Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W piątek i sobotę 10 i 11 maja będzie można zwiedzić najnowsze ekspozycje Muzeum na podstawie biletów w promocyjnych cenach.

Czytaj więcej

Łańcucki Zamek zaprasza na „Noc Muzeów z… duchami”

W czwartek 2 maja 2024 r. Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Noc w Muzeum. To jedyne takie wydarzenie w roku, gdy ekspozycje udostępniane są w nocnej porze. W tym roku specjalnie na tę okazję Muzeum przygotowało kilka nowości.

Czytaj więcej