Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-10-12, 09:30


Po raz jedenasty w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbyła się cykliczna impreza „Garniec 2021”, czyli Międzywojewódzki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego. 8 października sala widowiskowa MDK gościła prawie 300 tancerzy, muzyków i miłośników folkloru.

Głównym celem tego Przeglądu są konfrontacje dokonań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promowanie i upowszechnianie sztuki tańca i muzyki. W Przeglądzie mogą wziąć udział zespoły tańca ludowego z różnych województw (działające przy placówkach oświatowych i kulturalnych). Obowiązują kategorie wiekowe. Oprócz nagród finansowych, uczestnicy otrzymali symboliczny garniec wypełniony słodyczami.

„Garniec” organizuje Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pieśni i Tańca „Łańcut”. Pomysłodawczynią i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest od samego początku Urszula Opałka – kierownik i choreograf ZPiT „Mały Łańcut”.

Wyniki konkursu dostępne TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Premiera filmu pt. „Muzyczny Festiwal we wspomnieniach łańcucian”

W tym roku Muzyczny Festiwal w Łańcucie obchodził swoje sześćdziesięciolecie. Z tej okazji Telewizja Łańcut przygotowała krótki reportaż poświęcony głównie historii Muzycznego Festiwalu.

Czytaj więcej

Weekend seniora z kulturą w Łańcucie!

Już w najbliższą sobotę seniorzy za symboliczną złotówkę będą mogli zwiedzić łańcuckie zabytki.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Łańcucie

W piątek 17 września Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Łańcut – odkryj dzieje niezwykłego miasta”.

Czytaj więcej