Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-10-08, 14:20


W tym roku Muzyczny Festiwal w Łańcucie obchodził swoje sześćdziesięciolecie. Z tej okazji Telewizja Łańcut przygotowała krótki reportaż poświęcony głównie historii Muzycznego Festiwalu.

Film oparty jest na wspomnieniach mieszkańców. Całą historię przedstawił Krzysztof Szczepaniak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kursów Muzycznych. W dokumencie wykorzystano również materiały archiwalne udostępnione przez Telewizję Rzeszów. Kilkunastominutowy dokument pokazuje jak Festiwal zmieniał się na przestrzeni tych sześćdziesięciu lat i jaki miał wpływ na rozwój miasta.

Wystąpili:

  • Krzysztof Szczepaniak
  • Rafał Kumek
  • Roman Bijak
  • Marcin Bijak
  • Maciej Seniw

Gatunek: film dokumentalny
Scenariusz i reżyseria: Sylwia Markowicz-Hołub
Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel
Realizacja: TV Łańcut
Czas trwania: 19 min.
Rok produkcji: 2021

Film zrealizowano w ramach obchodów jubileuszowej 60. edycji Muzycznego Festiwalu w Łańcucie oraz Łańcuckiego Roku Muzyki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekend seniora z kulturą w Łańcucie!

Już w najbliższą sobotę seniorzy za symboliczną złotówkę będą mogli zwiedzić łańcuckie zabytki.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Łańcucie

W piątek 17 września Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Tegoroczne hasło wydarzenia brzmi: „Łańcut – odkryj dzieje niezwykłego miasta”.

Czytaj więcej

Kolejna odsłona historycznych wykładów

Już w najbliższy piątek (17 września) zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Z Dziejów Dawnego Łańcuta”.

Czytaj więcej