Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-06-03, 13:20


Od roku Państwo Dymińscy szukają zaginionego syna, 17 – letniego Krzysztofa. Wyszedł z domu 27 maja 2023 roku.

Krzyś to dobre dziecko, nastolatek, który nigdy nie sprawiał problemów wychowawczych. Dobry uczeń, wspaniały kolega. Marzył, że zostanie lekarzem. Nic nie zapowiadało tragedii. Pewnego dnia wyszedł z domu i nie ma z nim kontaktu do dnia dzisiejszego. Mógłby być Państwa sąsiadem, chłopakiem z naprzeciwka. Miał swoje marzenia i plany. Powinien być w domu, z kochająca rodziną. 

Zaginięcie Krzysztofa poruszyło wiele serc co przyczyniło się do powstania wielu ważnych inicjatyw :    powstała piosenka “ Zaginione dzieci ‘ objęta Patronatem Honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

została utworzona strona “Gdzie jesteś “ z myślą o rodzinach poszukujących swoich dzieci     

http://www.gdziejestes.org/     

odbyła się debata z udziałem Marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz rodzin zaginionych dzieci na temat zmian systemowych w obszarze zaginięć dzieci w Polsce.     

https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/komunikat.xsp?documentId=D51A87B23D2E7574C1258B2A0048725D

Kampania społeczna “Gdzie Jesteś ? ” zainicjowana przez Agnieszkę i Daniela Dymińskich jest objęta Patronatem Honorowym Rzeczniczki Praw Dziecka I Ministerstwa Edukacji Narodowej .   

   

Nie tracimy nadziei na szczęśliwe zakończenie poszukiwań Krzysztofa .         

“Gdy znika dziecko, gubi się cała rodzina …”        

W przypadku zauważenia podobnego chłopca, rodzina prosi o niezwłoczne powiadomienie służb (najbliższy komisariat lub nr alarmowy 112 ) i/lub kontakt z rodzicami na nr telefonu 604 944 800 .     

   

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zmarł ks. prałat Władysław Kenar

28 maja 2024 r. przed godziną 22:00 zmarł ks. prałat Władysław Kenar, wieloletni proboszcz parafii Łańcut Fara, Honorowy Obywatel Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej

Dzieci w powiecie łańcuckim

Według danych z ostatniego Narodowego Spisu Powszechnego udostępnianych przez GUS, w powiecie łańcuckim mieszkało 14140 dzieci do 14 roku życia włącznie: 7260 chłopców oraz 6880 dziewczynek.

Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody!

W związku z modernizacją sieci wodociągowej, połączonej z magistralą w rejonie ul. Grunwaldzkiej, związanej z budową tunelu pod torami, w dniu 23 maja 2024r. w godzinach od 23:00 do godziny 5:00 dnia 24 maja 2024r. nastąpi przerwa w dostawie wody.

Czytaj więcej