Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-25, 13:33


W ostatnich dniach wraz ze wzrostem temperatury, topnieje zalegająca pokrywa śnieżna. W związku z tym synoptycy przewidują przekroczenie stanów ostrzegawczych na zbiornikach wodnych.

W komunikacie wystosowanym przez IMGW możemy przeczytać:

Biuro Prognoz Hydrologicznych, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie ostrzega przed zjawiskiem, jakie może wystąpić na terenie powiatu łańcuckiego:
Zjawiskowezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych
Stopień zagrożenia: 2 (w skali 3 stopniowej)
Ważność: od godz. 12:00 dnia 25.02.2021 do godz. 12:00 dnia 27.02.2021
Zlewnie: Wisłoka, Sanu
Przebieg: Na skutek spływu wód roztopowych, a w nocy z piątku na sobotę także opadowo-roztopowych, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody, do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Centrum Medyczne realizuje projekt dla mieszkańców powiatu łańcuckiego

„Centrum Medyczne w Łańcucie” Sp. z o.o. realizuje projekt „Program badań przesiewowych w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego dla mieszkańców Powiatu Łańcuckiego”.

Czytaj więcej

Uwaga na lodowe sople!

Zwisające z dachów sople lodowe stwarzają ogromne zagrożenie. Szczególnie niebezpiecznie mogą być w miejscach, gdzie przemieszcza się wiele osób.

Czytaj więcej

Ruszyło głosowanie na Polskie Drzewo Roku 2021

Lipa św. Jana Nepomucena rosnąca w Dulczy Wielkiej, w powiecie mieleckim, na Podkarpaciu, została polskim kandydatem do tytułu Europejskiego Drzewa Roku. Wiejska Dobrodziejka – bo tak lipę nazywają okoliczni mieszkańcy – walczy o ten prestiżowy tytuł z 13 innymi finalistami z całej Europy.

Czytaj więcej