Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-30, 12:25


Przez dwa dni w Łańcucie odbywa się konferencja edukacyjna „Innowacje w Edukacji”. Tematem przewodnim tej edycji jest „wykorzystanie sztucznej inteligencji w edukacji”, a co za tym idzie, poszerzenie informacji na temat możliwości adaptacyjnych systemów nauczania, personalizacji procesu edukacyjnego oraz wykorzystania algorytmów do tworzenia indywidualnych ścieżek uczenia się.

Organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Knet Services oraz Stem-Edukacja. W tym roku piątą edycję konferencji zorganizowano w Łańcucie. W dniu dzisiejszym, nauczyciele szkół podstawowych wraz ze swoimi klasami uczestniczą w lekcjach pokazowych prowadzonych przez nauczycieli wykorzystujących nowe rozwiązania TIK w pracy z uczniem. Warsztaty prowadzone są w Szkole Podstawowej nr 2. Natomiast od godziny 11:00 w Sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury trwają wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W dniu jutrzejszym dodatkowym miejscem warsztatów będzie Miejska Biblioteka Publiczna.

Podczas całego dnia uczniowie mogą dodatkowo skorzystać z symulatora lotu samolotem F35, poznają niezwykłe zjawisko fizyczne, które jest wykorzystywane w medycynie (m.in. przy budowaniu aparatów słuchowych), a także zapoznają się z tajnikami alfabetu Morse’a.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Łańcuta.

  • Tekst i fot.: S. Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia i montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jutro posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

Już jutro o godzinie 15:00 rozpocznie się kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej

“ZDROWE MIKOŁAJKI” w Centrum Medycznym Haw-Med

Już 1.12.2023 (piątek) od 8:00 w Centrum Medycznym Haw-Med przy ul.Wałowej 25
odbędzie się akcja “ZDROWE MIKOŁAJKI’’.

Czytaj więcej

Konferencja „Innowacje w edukacji” – gratka dla uczniów i nauczycieli

Po raz pierwszy w Łańcucie. Już 30 listopada 2023 r. rozpocznie się V edycja konferencji edukacyjnej dla podkarpackich dyrektorów szkół i nauczycieli. Tematem przewodnim tegorocznych „Innowacji w edukacji” będzie zastosowanie sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii w edukacji. Wydarzeniu będą towarzyszyć lekcje pokazowe dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rejestracja trwa, a udział w kongresie jest bezpłatny.

Czytaj więcej