Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-29, 09:07


Iskierka i Gracja to grupy taneczne reprezentujące nasze miasto Łańcut. Działające już od kilkudziesięciu lat zespoły, pod kierownictwem profesjonalnych instruktorów rozwijają swoje talenty, które później przekuwane są w ogólnopolskie sukcesy. To właśnie już jutro czeka ich coś więcej!

Tegoroczne wydarzenie World Dance Week odbędzie się w Zakopanem, gdzie nasze lokalne zespoły taneczne powalczą o tytuł mistrzów Europy na IDO Show Dance.

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy nasi tancerze zdobyli na zeszłorocznych eliminacjach całej Polski. Liczne osiągnięcia zaprocentowały i już w najbliższy czwartek (30 czerwca) rozpocznie się ten wyjątkowy dla nich konkurs. Zawody taneczne potrwają do 2 lipca, kiedy to poznamy wszystkie
wyniki.

Całe wydarzenie będzie można obejrzeć dzięki płatnej transmisji live, zapewnianej przez organizatorów imprezy, wykupując dostęp na stronie https://livestream.pineapplemedia.pl/en/.

A poniżej znajdziecie kilka przykładowych osiągnięć, spośród wielu, zdobytych przez nasze grupy taneczne.

Iskierka:

  • Tytuł Mistrza Polski w kat. Grupy Show Dance 17+ lat, choreografia Monika Hołub
  • Tytuł Mistrza Polski w kat. Grupy Jazz Dance 31+ lat, choreografia Monika Hołub
  • Tytuł II Wicemistrza Polski w kat. Duety Show Dance do lat 12 – Wiktoria Sołek i Laura
    Pinkowicz, choreografia Monika Hołub

Gracja:

  • Wicemistrzostwo Polski za choreografię „Why so serious?”- juniorki 13 – 16 lat
  • Wicemistrzostwo Polski za choreografię „ Manicurowy zawrót głowy” – dzieci do lat 12
  • Finalistki Mistrzostw Polski na miejscu 6 – seniorki „My body is a cage”.

Więcej osiągnięć znajdziecie Państwo na stronach internetowych zespołów.

Tekst: Anna Szylar

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

IX Karpiowy Turniej Miast: Łańcut znowu przoduje

Podczas gdy Łańcucianie bawili się na Dniach Miasta Łańcuta, od 23 do 26 czerwca reprezentanci naszego miasta wzięli udział w IX edycji Karpiowego Turnieju Miast. Tym razem zawody zostały zorganizowane na łowisku Extra Carp w Radymnie.

Czytaj więcej

Karol Budziwół ze złotym medalem

W dniu 18 czerwca br. w Puławach odbyły się zawody Puchar Polski w Trójboju Siłowym będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata juniorów do lat 18 i 23 w Stambule, a także weteranów w St. Johns.

Czytaj więcej

XXIV Międzynarodowy Turniej Judo: dwa medale wracają do Łańcuta

Sobota, 18 czerwca, to dla łańcuckich sportowców judo ważny dzień. To właśnie wtedy odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni, w którym wzięło udział aż 407 zawodników z pięciu krajów: Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy i Polski.

Czytaj więcej