Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-28, 09:07


Podczas gdy Łańcucianie bawili się na Dniach Miasta Łańcuta, od 23 do 26 czerwca reprezentanci naszego miasta wzięli udział w IX edycji Karpiowego Turnieju Miast. Tym razem zawody zostały zorganizowane na łowisku Extra Carp w Radymnie.

Sześć sześcioosobowych drużyn: z Jasła, Łańcuta, Mielca, Rzeszowa, Starego Sącza oraz Tarnowa, podjęło się tego wyzwania. Przez trzy doby zawodnicy starali się wyłowić takie ryby, które pomogą zapewnić im zwycięstwo. Liczba złowionych ryb w klasyfikacji miasta nie mogła jednak przekroczyć dziewięciu sztuk.

Zadaniu podołali karpiarze z Łańcuta. Dzięki swojemu zapałowi i odrobinie szczęścia zapisali się na liście zwycięzców z wynikiem 77 kilogramów, tym samym zapewniając ponad 25 kilogramową przewagę nad zdobywcą drugiego miejsca – Rzeszowem. Obok Łańcuta i Rzeszowa na podium stanęło również Jasło. 

FOT. WŁASNE UCZESTNIKÓW

Na uwagę zasługuje także Dawid Sieradzki z Mielca, który złowił tzw. big fish zawodów o wadze 20,300 kg. 

Łańcuccy karpiarze już nie pierwszy raz pokazali swój potencjał. Jeszcze rok temu wywalczyli tytuł zwycięzców na turnieju w Jaśle. Oby te sukcesy nie miały końca!

Tekst: Anna Szylar

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Karol Budziwół ze złotym medalem

W dniu 18 czerwca br. w Puławach odbyły się zawody Puchar Polski w Trójboju Siłowym będące jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata juniorów do lat 18 i 23 w Stambule, a także weteranów w St. Johns.

Czytaj więcej

XXIV Międzynarodowy Turniej Judo: dwa medale wracają do Łańcuta

Sobota, 18 czerwca, to dla łańcuckich sportowców judo ważny dzień. To właśnie wtedy odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni, w którym wzięło udział aż 407 zawodników z pięciu krajów: Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy i Polski.

Czytaj więcej

Wyścig dla pokoju, czyli 79. Tour de Pologne

W Kielcach, 30 lipca, rozpocznie się 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze ze światowej czołówki, których trasa będzie składała się z siedmiu wymagających i widowiskowych etapów, przemierzą na polskich drogach ponad 1200 km. Wielki finał odbędzie się tradycyjnie na krakowskich Błoniach.

Czytaj więcej