Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-22, 09:57


Sobota, 18 czerwca, to dla łańcuckich sportowców judo ważny dzień. To właśnie wtedy odbył się XXIV Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni, w którym wzięło udział aż 407 zawodników z pięciu krajów: Czech, Litwy, Słowacji, Ukrainy i Polski.

Uczestników turnieju rankingowego młodzików i dzieci w Hali Widowiskowo-Sportowej przywitała Sabina Bajda – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni, a jednocześnie wiceprezes Krakowskiego Okręgowego Związku Judo. 

Następnie przystąpiono do ważenia i losowania pierwszych zawodników. Zawody odbywały się na pięciu matach zgodnie z ustalonymi wcześniej kategoriami wiekowymi. Walkom przyglądało się 16 arbitrów, którzy pod kierownictwem głównego sędziego Pawła Maśleja oceniali zaprezentowane przez judoków umiejętności.

Dzięki swoim wysiłkom i wcześniejszemu przygotowaniu medalistami z Łańcuta zostali Adam Dębski ze złotym medalem oraz z brązowym – Przemysław Lew. Serdecznie gratulujemy!

Jak komentuje kierownik zawodów Sabina Bajda:

Widać było, że po okresie izolacji zawodnicy i rodzice potrzebują tego typu wydarzeń. Cieszę się z ilości uczestników, ale też z ogromnej rzeszy kibiców, wspierających młodych judoków.

Tekst: Anna Szylar

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wyścig dla pokoju, czyli 79. Tour de Pologne

W Kielcach, 30 lipca, rozpocznie się 79. Tour de Pologne UCI World Tour. Kolarze ze światowej czołówki, których trasa będzie składała się z siedmiu wymagających i widowiskowych etapów, przemierzą na polskich drogach ponad 1200 km. Wielki finał odbędzie się tradycyjnie na krakowskich Błoniach.

Czytaj więcej

Kiedy otwarcie basenu przy ul. Składowej?

Trwają ostatnie prace przed rozpoczęciem sezonu. Na kiedy zaplanowano otwarcie basenu i ile zapłacimy za wstęp? Na te pytania i inne odpowiada wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie Adam Onyszczuk. Zapraszamy na krótki materiał.

Czytaj więcej

Żeńska sekcja SPEC Stali Łańcut z 5 miejscem w Polsce w kat. U10

Od 12 czerwca w Warszawie rozgrywany był finał XXII edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Jako reprezentantki województwa podkarpackiego wystąpiły dziewczynki ze szkółki piłkarskiej Stali Łańcut.

Czytaj więcej