Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-01-04, 12:14


Zbliżające się ferie zimowe to doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas w Łańcucie. W mieście znajduje się wiele atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu szczególnie tym najmłodszym mieszkańcom. Bogatą ofertę przedstawiają łańcuckie instytucje.

Jeśli lubicie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, to Łańcut ma dla Was do zaoferowania np. spacer po Łańcuckiej Trasie Turystycznej, bądź wizytę w parku zamkowym. Tutaj warto zajrzeć do Muzeum, Storczykarni oraz Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego. Na spokojny spacer wśród przyrody zapraszamy do Bażantarni.

Swoje propozycje na ferie zimowe mają także łańcuckie instytucje, tj. Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Niezależnie od tego, co wybierzecie, na pewno spędzicie udane i aktywne zimowe wakacje.

W Miejskim Domu Kultury w Łańcucie i jego filii możecie wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, takich jak malowanie na szkle, z ceramiki, czy zajęciach historycznych. Pojawiła się również propozycja kinowa. Na pewno znajdziecie tam coś dla siebie.

Miejska Biblioteka Publiczna również przygotowała atrakcje dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe. Możecie wziąć udział w rozgrywkach w gry planszowe, zajęciach ruchowych, a także nauce programowania oraz kodowania. Biblioteka to świetne miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciepłym i przyjaznym środowisku. Szczególnie teraz po remoncie, gdzie oferta znacznie się powiększyła.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji to z kolei miejsce, gdzie możecie aktywnie spędzić ferie zimowe. Ośrodek oferuje zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, takie jak turnieje w piłkę siatkową, koszykówkę, czy piłkę nożną. To doskonała okazja, aby rozwijać swoje umiejętności i spędzić czas w towarzystwie innych aktywnych osób.

Warto zastanowić się już dzisiaj, ponieważ zapisy na zajęcia trwają i miejsc jest coraz mniej!

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jak wygląda sytuacja w łańcuckim szpitalu?

„Zaufaj nam, jesteśmy po to, aby nieść pomoc” to hasło przyświeca działalności Centrum Medycznego w Łańcucie. Jednak czy placówka będzie w stanie nadal nieść pomoc, gdy na horyzoncie majaczą kłopoty finansowe?

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LIV Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

29 grudnia br. odbyła się LIV Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

Wszystkiego najlepszego na nadchodzący Nowy Rok

Święta Bożego Narodzenia już za nami, a my mamy za sobą kolejne pełne radości i wzruszeń dni. Teraz nadchodzi nowy rok, który daje nam szansę na nowe początki i realizację marzeń.

Czytaj więcej