Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-31, 13:04


Za nami szósty Jarmark Podzwierzyniecki. Pogoda szczęśliwie dopisała, a w bogatym programie imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zobaczmy jak bawili się mieszkańcy Łańcuta i nie tylko, na tegorocznym jarmarku rodzinnym.

W minioną sobotę, już po raz szósty odbył się wielki Jarmark Podzwierzyniecki, zorganizowany przez filię Miejskiego Domu Kultury, pod patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Wokół sceny, na której odbywały się występy artystyczne, rozstawiono stoiska gastronomiczne i handlowe.

Najmłodsi uczestnicy jarmarku większość czasu spędzali na zabawie w wesołym miasteczku, na dmuchanych zjeżdżalniach.

Sama scena przed budynkiem filii gościła wiele talentów. Wystąpili m.in. dziecięca grupa teatralna „Wierszykowe ludki”, zespół pieśni i tańca z Brzózy Królewskiej, a także zespół wokalny z Cierpisza. Podkarpacka Szkoła Ju-jitsu Karate zaprezentowała pokaz samoobrony.

Tegoroczną gwiazdą wieczoru był zespół muzyczny „Future Folk”, prezentujący elektroniczną muzykę taneczną z gatunku drum’n’bass i dubstep z wpływami folku góralskiego.

Imprezę zakończył pokaz żywego ognia oraz zabawa taneczna.

  • Tekst i reporter: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Zdjęcia: Paweł Olejarka, Bartłomiej Pawlik
  • Montaż: Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na warsztaty haftu

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na warsztaty haftu tradycyjnego. Trwają zapisy na zajęcia, które poprowadzi Bartłomiej Jankiewicz.

Czytaj więcej

Złota pinezka dla łańcuckiego Muzeum

Muzeum – Zamek w Łańcucie znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców nagrodzonych w kolejnej edycji wyróżnień „Złota Pinezka”. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianym przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa.

Czytaj więcej

Weekend z historią przyciągnął mieszkańców Łańcuta [wideo]

Premiera Animowanej Historii Miasta, inscenizacja Zespołu Ludowego z Soniny „Staropolskie Wesele”, darmowe wycieczki edukacyjne melexami, pokazy musztry, nauka fechtunku oraz pokazy walki na szable. To tylko część atrakcji, jakie miały miejsce podczas „Weekendu z historią” w Łańcucie.

Czytaj więcej