Muzeum – Zamek w Łańcucie znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców nagrodzonych w kolejnej edycji wyróżnień „Złota Pinezka”. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianym przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa.
Złote Pinezki
Wśród laureatów znalazły się dwa zamki królewskie – ten na Wawelu i ten w Warszawie – ale także m.in. Muzeum Zamek w Gołuchowie, Pałac Branickich, czy Zamek Książ. Ciekawostki o wszystkich laureatach oraz podróżnicze porady można znaleźć w bezpłatnym e-booku „Szlakiem zamków i pałaców”, który dostępny jest do pobrania na stronie www.zlotepinezki.pl.
To już trzecia odsłona Złotych Pinezek, wyróżnienia, które otrzymują najbardziej doceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google miejsca w całej Polsce. W 2020 roku nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych, z kolei z zeszłym roku statuetki trafiły do 15 parków i rezerwatów przyrody. W tym sezonie letnim Google prezentuje listę zamków i pałaców – te najbardziej wyjątkowe w każdym z województw, otrzymają statuetkę Złotej Pinezki.
Muzeum – Zamek w Łańcucie ze Złotą Pinezką
Użytkownicy i użytkowniczki Map Google najwyżej w województwie podkarpackim ocenili Muzeum – Zamek w Łańcucie, które uzyskało ocenę 4,7 i zgromadziło ponad tysiąc opinii. Siedzibą muzeum jest Zamek Lubomirskich i Potockich, dawna rezydencja magnacka. Miejsce słynie z pięknych wnętrz oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych.
Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji. Muzeum posiada 9 ekspozycji stałych. Wśród nich jest także multimedialne Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego, znajdujące się w dawnej Oranżerii i Ujeżdżalni. Na miłośników kwiatów czeka Storczykarnia, prezentująca różne gatunki tych roślin. Turyści mogą również obejrzeć kolekcję sztuki cerkiewnej, a w dawnym Kasynie Urzędniczym poznać historię Łańcuta.
Jest nam niezmiernie miło, że Muzeum-Zamek w Łańcucie znalazło się w tak znakomitym gronie laureatów Złotych Pinezek. To szczególne wyróżnienie, którego genezą jest wizyta turysty w naszym zespole zamkowo-parkowym. Pozostawione po pobycie słowa uznania dla grona pracowniczek i pracowników, wyrażone poprzez opinie Map Google, są szczególnie budujące i stanowią motywację, aby Muzeum przez cały czas było atrakcyjnym i przyjaznym miejscem, wartym zobaczenia. Mamy nadzieję, że przyznana nagroda również pomoże zwiedzającym w podjęciu decyzji o tym, czy warto do nas przyjechać – komentuje Krzysztof Żaba, p.o. Dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Premiera Animowanej Historii Miasta, inscenizacja Zespołu Ludowego z Soniny „Staropolskie Wesele”, darmowe wycieczki edukacyjne melexami, pokazy musztry, nauka fechtunku oraz pokazy walki na szable. To tylko część atrakcji, jakie miały miejsce podczas „Weekendu z historią” w Łańcucie.
Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie to wyjątkowe wydarzenie skierowane do adeptów różnych instrumentów muzycznych oraz zespołów kameralnych. Kursy przyciągają liczne grono uczestników. Są to absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych, utalentowani uczniowie średnich i podstawowych szkół muzycznych oraz ich nauczyciele.
Przez trzy dni świętowaliśmy coroczne Dni Miasta Łańcuta. Na scenie wystąpiła Ewelina Lisowska oraz zespół Myslovitz. Zapraszamy na skrót podsumowujący obchody.
Komentarze
Gratulacje!