Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-06, 11:13


Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie to wyjątkowe wydarzenie skierowane do adeptów różnych instrumentów muzycznych oraz zespołów kameralnych. Kursy przyciągają liczne grono uczestników. Są to absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych, utalentowani uczniowie średnich i podstawowych szkół muzycznych oraz ich nauczyciele.

Podczas Kursów, odbywających się w malowniczym Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Miejskim Domu Kultury, uczestnicy mają możliwość korzystania z lekcji indywidualnych i grupowych, wykładów, koncertów oraz zajęć kształcenia słuchu. Jednym z głównych elementów programu jest również udział w zespołach kameralnych i orkiestrach, co umożliwia rozwijanie umiejętności gry w grupie.

Wykładowcami Kursów są mistrzowie swojego fachu, zarówno wybitni muzycy, jak i cenieni pedagodzy, zarówno polscy, jak i zagraniczni. Dzięki temu uczestnicy mają szansę uczyć się od najlepszych w swojej dziedzinie i zdobywać cenne wskazówki dotyczące techniki i interpretacji.

Historia Kursów sięga lat 70. XX wieku, kiedy to ich założycielem oraz kierownikiem artystycznym i naukowym był Zenon Brzewski. Po jego odejściu, zgodnie z jego wolą, dyrektorem artystycznym i naukowym został Mirosław Ławrynowicz. Ten doskonały skrzypek i pedagog kontynuował wysoki poziom artystyczny Kursów. Po śmierci Ławrynowicza, kierownictwo zostało przejęte przez Krystynę Makowską-Ławrynowicz, która z pełnym zaangażowaniem dba o rozwój i organizację Kursów.

Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie stanowią nie tylko niezwykłą okazję do doskonalenia umiejętności muzycznych, ale także niezapomniane doświadczenie spotkania się z muzyką na najwyższym poziomie. To również wymiana doświadczeń z innymi pasjonatami muzyki. Miejsce, gdzie talent spotyka się z wiedzą i inspiracją, tworząc niepowtarzalną atmosferę muzycznego rozwoju.

  • I Turnus: 1-13 lipca 2023 r.
  • II Turnus: 15-27 lipca 2023 r.
Plan koncertów i turnusu

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dni Miasta Łańcuta 2023 [wideo]

Przez trzy dni świętowaliśmy coroczne Dni Miasta Łańcuta. Na scenie wystąpiła Ewelina Lisowska oraz zespół Myslovitz. Zapraszamy na skrót podsumowujący obchody.

Czytaj więcej

„Klucz-program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie” podsumowany

6 czerwca br. w Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego podsumowano przedsięwzięcie grantowe realizowane w ramach projektu „Kultura bez barier” pn. „Klucz-program dostępności Muzeum – Zamek w Łańcucie”.

Czytaj więcej

„Paranienormalni” w MDK

Miejski Dom Kultury w Łańcucie zaprasza na Kabaret „Paranienormalni”, który zaprezentuje swój najnowszy program pt. „Osiemnastka”. Spektakl odbędzie się 4 czerwca (niedziela) o godzinie 14:00 w sali widowiskowej MDK.

Czytaj więcej