Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-27, 11:37


Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na warsztaty haftu tradycyjnego. Trwają zapisy na zajęcia, które poprowadzi Bartłomiej Jankiewicz.

Miejscem spotkań będzie d. Kasyno Urzędnicze. Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży 15+ oraz osób dorosłych. Uczestnicy zajęć nie tylko zgłębią wiedzę związaną z haftem, ale także zdobędą umiejętności praktyczne. Cena biletu wstępu to 5 zł od osoby.

Warsztaty haftu zaplanowano na:
31 lipca  – 1 sierpnia 2023 r. – w. h. czerwono-niebieskiego,
7 – 8 sierpnia 2023 r. – w. h. białego,
21 – 22 sierpnia 2023 r. – w. h. cekinowo-koralikowego.
 
Na każdy z haftów zostaną poświęcone dwa spotkania trwające do 3 godzin, od godz. 11:00 do 13:00. Zapisać się można na dwa sposoby: telefonicznie pod numerem 17 225 20 08 w. 150 lub mailowo, na adres: edukacja@zamek-lancut.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Warsztaty są realizowane w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Plakat, źródło: MZ Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Złota pinezka dla łańcuckiego Muzeum

Muzeum – Zamek w Łańcucie znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców nagrodzonych w kolejnej edycji wyróżnień „Złota Pinezka”. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianym przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa.

Czytaj więcej

Weekend z historią przyciągnął mieszkańców Łańcuta [wideo]

Premiera Animowanej Historii Miasta, inscenizacja Zespołu Ludowego z Soniny „Staropolskie Wesele”, darmowe wycieczki edukacyjne melexami, pokazy musztry, nauka fechtunku oraz pokazy walki na szable. To tylko część atrakcji, jakie miały miejsce podczas „Weekendu z historią” w Łańcucie.

Czytaj więcej

Lipiec miesiącem Międzynarodowych Kursów Muzycznych

Międzynarodowe Kursy Muzyczne im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie to wyjątkowe wydarzenie skierowane do adeptów różnych instrumentów muzycznych oraz zespołów kameralnych. Kursy przyciągają liczne grono uczestników. Są to absolwenci i studenci wyższych uczelni muzycznych, utalentowani uczniowie średnich i podstawowych szkół muzycznych oraz ich nauczyciele.

Czytaj więcej