Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-23, 08:34


Od 24 września do 3 października br. planowana jest jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Jak informuje Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii uodparnianie lisów prowadzone będzie poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej (z wyłączeniem terenów zurbanizowanych i akwenów wodnych) oraz wykładanie ręczne (wokół osiedli ludzkich). Wykładana przynęta – wydająca specyficzny zapach – zawiera w środku aluminiowo-plastikowy pojemnik z płynną szczepionką, której działanie uodparniające skierowane jest wyłącznie na lisy. Szczepienie obejmie w całości teren województwa podkarpackiego.

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców, aby nie podnosili szczepionek, ponieważ przynęty dotykane przez ludzi nie będą już przyjmowane przez lisy. Kontakt człowieka ze szczepionką ukrytą w przynęcie wymaga konsultacji medycznej. W okresie trwania akcji szczepienia lisów i przez 14 dni po jej zakończeniu zaleca się trzymanie w zamknięciu mięsożernych zwierząt domowych na terenach objętych szczepieniem.

Lis

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dziś jest Światowy Dzień bez Samochodu

Auto nie jest jedynym możliwym środkiem transportu w miastach – często wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej jest pojechać do pracy np. rowerem. A już szczególnie 22 września.

Czytaj więcej

Łańcucka Bażantarnia wysprzątana

W sobotę, 19 września 2020, w ramach akcji 27. Sprzątanie świata – Polska, odbyło się sprzątanie łańcuckiej Bażantarni. W tym roku inicjatywa przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Czytaj więcej

Konferencja prasowa w łańcuckim Centrum Medycznym

18 września, przed łańcuckim Centrum Medycznym, odbyła się konferencja prasowa. Została zorganizowana przez Centrum Medyczne w Łańcucie, w celu promocji nowoczesnego projektu badawczego, związanego z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czytaj więcej