Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-11-10, 08:56


Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”, który odbędzie się 21 listopada o godz. 16:00 w MDK Łańcut.

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena.

Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy – Wojciech Malajkat, reżyser spektaklu.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu.

Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem – zdradza reżyser przedstawienia.

Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz – zastrzega Piotr Szwedes, producent spektaklu.

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada: Anna Korcz, Milena Suszyńska, Piotr Szwedes, Sambor Czarnota.

Zapraszamy 21 listopada, g. 16:00 do sali widowiskowej łańcuckiego Domu Kultury.

Bilety do nabycia: Miejski Dom Kultury w Łańcucie, tel. 17 225 01 92, 17 225 22 94 oraz u Organizatora: agencjasoart@gmail.com, tel. 601 495 216, 602 779 390. Bilety dostępne na stronach: www.kupbilecik.pl oraz www.biletyna.pl. Cena 75 zł.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcucka premiera filmu „Mamalarka”

29 października 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie miał miejsce pokaz filmu „Mamalarka” w reż. Katarzyny Mazurkiewicz. To właśnie tu w rodzinnym mieście tytułowej bohaterki – Łańcucie – powstał cykl malarski Barbary Porczyńskiej i tu odbywał się plan prezentowanego filmu, który powstał w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej.

Czytaj więcej

Podsumowanie cyklu zajęć „Idziemy po zdrowie” w Filii MDK Podzwierzyniec

28 października na boisku przy Filii MDK Łańcucie podsumowano cykl zajęć nordic walking organizowanych przez Filię MDK na Podzwierzyńcu.

Czytaj więcej

Wieczór poetycko-muzyczny „Z wiatrem życia” Koła Lirycznego Wena- retransmisja

W piątkowy wieczór 17 września w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie ponownie Koło Liryczne Wena zaprosiło na spotkanie z poezją i piosenką.

Czytaj więcej