Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-07-23, 12:22


Wczorajsze popołudnie w Miejskim Domu Kultury upłynęło pod znakiem minionych czasów. Wykład o łańcuckiej konspiracji był okazją do kolejnego spotkania z historią mieszkańców naszego miasta.

Spotkanie poprowadził dr Andrzej Borcz zajmujący się historią Podkarpacia, a szczególnie naszego regionu. Jego książka nt. konspiracji na terenie Łańcuta zdobyła tytuł najlepszej historycznej książki roku (pisaliśmy o tym tutaj).

Prelekcja zgromadziła wiele osób zainteresowanych historią, ale również potomków działaczy łańcuckiego podziemia.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia relacji!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejne spotkanie z cyklu „Z dziejów dawnego Łańcuta”

Spotkanie odbędzie się 22 lipca (czwartek) o godz. 18:00 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

„Muzyczny Festiwal we wspomnieniach łańcucian” – zapowiedź

W tym roku Muzyczny Festiwal w Łańcucie obchodził swoje sześćdziesięciolecie. Z tej okazji Telewizja Łańcut przygotowała krótki film dokumentalny poświęcony głównie historii Muzycznego Festiwalu.

Czytaj więcej

Prof. Zenon Brzewski Honorowym Obywatelem Miasta Łańcuta

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łańcuta jest zaszczytnym dowodem uznania dla osób o szczególnie trwałym i niepowtarzalnym wkładzie w historię, rozwój, znaczenie i sławę miasta.

Czytaj więcej