Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-07-31, 10:22


Koncert, który odbył się 22 czerwca zorganizowano z okazji zakończenia roku akademickiego ŁUTW. Przed publicznością wystąpiło trzech znakomitych tenorów – Aleksander Kruczek, Sławomir Naborczyk i Mirosław Niewiadomski, a przy fortepianie towarzyszył im Tomasz Kaszuba.

22 czerwca br. w sali widowiskowej MDK Łańcut zorganizowano koncert z okazji zakończenia roku akademickiego Stowarzyszenia Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na scenie zaprezentowało się czterech znakomitych artystów:

Aleksander Kruczek

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Jana Ballarina oraz absolwent Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Uczestnik Programu Kształcenia Młodych Talentów Akademii Operowej w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W trakcie trwania studiów związany był z Teatrem Muzycznym w Gliwicach. Wystąpił na takich festiwalach jak: Europejski Festiwal Muzyczny „Gloria”, Śląski Festiwal im. Ludwiga von Beethovena, XVII Festiwal Ave Maria, XXV Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, XIII Letni Festiwal Muzyczny w Krynicy-Zdroju.

Sławomir Naborczyk

Absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Marka Moździerza i Tadeusza Szlenkiera. Umiejętności doskonalił na kursach u Neila Shicoffa, Eytana Pessena, Matthiasa Rexrotha, Izabelli Kłosińskiej, Heleny Łazarskiej, Katarzyny Rymarczyk, Adama Kruszewskiego, Leszka Świdzińskiego, Matiasa Robasa oraz Tomasza Koniecznego. Laureat różnych konkursów. Współpracuje z Operą Śląską i Filharmonią Zabrzańską oraz zespołem Musica Viva.

Mirosław Niewiadomski

W szkole średniej należał do chóru Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi, prowadzonym pod kierunkiem Anny Domańskiej. Po ukończeniu szkoły średniej, Mirosław rozpoczął studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jako student debiutował w 2000 roku na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Don Curzio w „Weselu Figara” (A. Mozart). Wcielał się w wiele ról na scenach muzycznych w Łodzi, między innymi Merkurego („Orfeusz w Piekle” J. Offenbach).

Tomasz Kaszuba

Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. zw. Anny Wesołowskiej-Firlej i dr hab. Katarzyny Kling. Jest wykładowcą-pianistą pracującym na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, gdzie wraz ze studentami zdobył nagrody na licznych konkursach kameralnych dla wyróżniającego się pianisty.

Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Łańcuta, Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Miejski Dom Kultury.

Zapraszamy na retransmisję koncertu.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na warsztaty haftu

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na warsztaty haftu tradycyjnego. Trwają zapisy na zajęcia, które poprowadzi Bartłomiej Jankiewicz.

Czytaj więcej

Złota pinezka dla łańcuckiego Muzeum

Muzeum – Zamek w Łańcucie znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców nagrodzonych w kolejnej edycji wyróżnień „Złota Pinezka”. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianym przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa.

Czytaj więcej

Weekend z historią przyciągnął mieszkańców Łańcuta [wideo]

Premiera Animowanej Historii Miasta, inscenizacja Zespołu Ludowego z Soniny „Staropolskie Wesele”, darmowe wycieczki edukacyjne melexami, pokazy musztry, nauka fechtunku oraz pokazy walki na szable. To tylko część atrakcji, jakie miały miejsce podczas „Weekendu z historią” w Łańcucie.

Czytaj więcej