Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-01, 12:02


Okazją do sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych w języku angielskim jest coroczny konkurs piosenki angielskiej „You can sing” organizowany przez szkołę Cool School i Szkołę Podstawową nr 4.

Nie od dziś wiadomo, że Szkoła Podstawowa nr 4 od lat kładzie nacisk na naukę języków obcych. Dowodem na to jest organizowany co roku wspólnie ze szkołą językową Cool School, konkurs „You can sing” po prostu śpiewaj. W tym roku była to już 8 edycja, w której udział wzięli przedstawiciele przedszkoli i szkół z całego powiatu.

Z roku na rok poziom uczestników jest zaskakujący. Dzieci z łatwością poradziły sobie z obcojęzycznymi utworami. Komisja konkursowa w ocenie brała pod uwagę poprawność wymowy, dobór odpowiedniego repertuaru, czystość intonacyjną oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Motywacją do zaprezentowania się na scenie z jak najlepszej strony były nagrody, m.in. bezprzewodowe głośniki, słuchawki, powerbanki, a także gry językowe.

WYNIKI:

Kategoria: dzieci z przedszkola:
I miejsce: Sara Tomaszek – Niepubliczne Przedszkole Artystyczno-Językowe Nutka
II miejsce: Kinga Kurkowska – Przedszkole Miejskie Nr 1 w Łańcucie
III miejsce: Wiktoria Siuzdak –  Przedszkole Miejskie Nr 1 w Łańcucie
Wyróżnienie: Bianka Brudniak oraz Julia Sperlan

Kategoria: uczniowie klas 1-3:
I miejsce: Jakub Babiarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysokiej
II miejsce: Jan Niemiec – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie
III miejsce: Amelia Pasierb – Szkoła Podstawowa im. Kapitana Wacława Nycza w Soninie oraz Wiktoria Krzyśko – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Rakszawie

Kategoria: uczniowie klas 4-6:
I miejsce: Szymon Partyka – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie
II miejsce: Julia Kwiatkowska – Zespół Szkół w Krzemienicy
III miejsce: Patrycja Wilczek – Zespół Szkół w Woli Małej

Kategoria: uczniowie klas 7-8:
I miejsce: Małgorzata Gęsicka – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Księdza Jana Twardowskiego w Łańcucie
II miejsce: Kamila Sobuś – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Rakszawie
III miejsce: Nicola Flejszar – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie oraz Oskar Kumek – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łańcucie.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Piknik rodzinny pełen atrakcji

Występy wokalne, gry i zabawy, quiz z nagrodami oraz pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego – to tylko część atrakcji, jakie czekały na uczestników pikniku rodzinnego, zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury w Łańcucie w ramach tegorocznej Przedszkolady.

Czytaj więcej

26 maja – Dzień Matki

Dzień Matki co roku przypada na 26 maja. To czas późnej wiosny, kiedy świat budzi się do życia. Ten dzień, to wyjątkowa okazja do podziękowania wszystkim Mamom. Zachęcamy do pisania swoich życzeń – dzielenia się wierszykami dla Mamy w komentarzach.

Czytaj więcej

3 czerwca kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta

W dniu 3 czerwca o godzinie 14:00 odbędzie się XLIX Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej