Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-01-05, 11:00


Już wkrótce będzie miało miejsce Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwane Świętem Trzech Króli. Z tej okazji co roku w całej Polsce 6 stycznia organizowane są Orszaki Trzech Króli.

W poprzednich latach również w Łańcucie można się było przespacerować ulicami miasta podążając Orszakiem Trzech Króli. Jednak w tym roku mieszkańcy naszego miasta, aby poczuć ten klimat będą musieli wybrać się do sąsiednich miejscowości. Na stronach żadnej z łańcuckich parafii nie znajdziemy informacji o tegorocznym Orszaku Trzech Króli.

Również w Rzeszowie ze względu na brak chętnych na organizację mieszkańcy nie ujrzą spacerujących Trzech Króli oraz towarzyszącemu im pochodu.

Więc gdzie w niedalekiej odległości od Łańcuta 6 stycznia będzie można wziąć udział w Orszaku Trzech Króli?

  • W Kraczkowej, gdzie przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Mikołaja Biskupa o 13:00 rozpocznie się IX Orszak Trzech Króli.
FOT. ŁAŃCUT GADA
  • W Głuchowie, gdzie przy Parafii Rzymskokatolickiej pw. Wniebowstąpienia Pańskiego po Mszy św. o 11.00 wyruszy Orszak Trzech Króli na plac za Domem Kultury, gdzie przy kolędach odbędzie się świętowanie.
  • W Soninie, gdzie przy Ośrodku Kultury o godz. 10:30 rozpocznie się przemarsz w kierunku Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Soninie.
FOT. PARAFIA PW. ŚW. JANA CHRZCICIELA W SONINIE
  • W Rakszawie, gdzie o godz. 8:45 i 10:20 rozegrane zostaną scenki rodzajowe przy kościołach: 8:45- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kątach Rakszawskich, 10:20- pw. NMP Matki Kościoła w Rakszawie Górnej. Kolejno o godz. 9:00 i 10:30 odbędą się Msze św. w wyżej wspomnianych świątyniach.

Zakończeniem obchodów będzie Msza św. z udziałem orkiestry dętej „Zgoda” w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rakszawie. Po niej pokłon oddadzą Trzej Królowie.

FOT. GOKIC RAKSZAWA

Organizatorzy wszystkich wydarzeń zapraszają uczestników do przebrania się w stroje (królewskie), aby stworzyć wyjątkowy nastrój, przy okazji tego święta.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jak spędzić ferie zimowe w mieście? Przedstawiamy kilka propozycji

Zbliżające się ferie zimowe to doskonała okazja, aby aktywnie spędzić czas w Łańcucie. W mieście znajduje się wiele atrakcji, które z pewnością przypadną do gustu szczególnie tym najmłodszym mieszkańcom. Bogatą ofertę przedstawiają łańcuckie instytucje.

Czytaj więcej

Jak wygląda sytuacja w łańcuckim szpitalu?

„Zaufaj nam, jesteśmy po to, aby nieść pomoc” to hasło przyświeca działalności Centrum Medycznego w Łańcucie. Jednak czy placówka będzie w stanie nadal nieść pomoc, gdy na horyzoncie majaczą kłopoty finansowe?

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LIV Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

29 grudnia br. odbyła się LIV Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej