Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-24, 08:29


Dofinansowanie na realizację projektu w partnerstwie z Fundacją PZU ph. „Łańcut na planszy” otrzymała łańcucka Miejska Biblioteka Publiczna.

Głównym celem tego projektu jest przedstawienie historii Miasta Łańcuta w okresie zaborów na tle wydarzeń historycznych ukazujących postawy społeczeństwa polskiego w atrakcyjny i nowatorski sposób. Projekt skierowany jest do uczniów łańcuckich szkół podstawowych (w wieku 14-15 lat).

Uczestnicy tego przedsięwzięcia wezmą udział w warsztatach dotyczących historii Miasta Łańcuta, poznają etapy tworzenia gier planszowych.

Zwieńczeniem projektu będzie profesjonalne opracowanie i wydanie wcześniej wspomnianej gry planszowej, która zostanie również przetestowana podczas turnieju promującego grę dla różnych grup wiekowych. Turniej poprzedzą wykłady z historii naszego Miasta.

Poprzez wykłady, warsztaty i stworzenie gry planszowej skierowanej do szerokiego kręgu odbiorców chcemy poszerzyć wiedzę o naszym mieście z zakresu historii, kultury i architektury i jednocześnie zwiększyć udział młodzieży w życiu społeczności lokalnej. Gra opowiadająca o historii Łańcuta stanie się innowacyjnym narzędziem edukacyjnym, które jednocześnie zapewni rozrywkę, może być wykorzystywana na lekcjach np. geografii, przedsiębiorczości, historii – tłumaczą organizatorzy.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Obchody Roku Św. Jana Pawła II na Słowacji

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. Powodem wybrania takiego patrona jest m.in. fakt, że w bieżącym roku przypada okrągła, setna rocznica urodzin Świętego.

Czytaj więcej

Jesienna akcja szczepienia lisów

Od 24 września do 3 października br. planowana jest jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Czytaj więcej

Zbiórka krwi w dzielnicy Podzwierzyniec

13 500 ml krwi – to wynik wczorajszej akcji zbiórki krwi zorganizowanej po raz pierwszy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie oraz Filię MDK Podzwierzyniec.

Czytaj więcej