Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-23, 10:35


Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. Powodem wybrania takiego patrona jest m.in. fakt, że w bieżącym roku przypada okrągła, setna rocznica urodzin Świętego.

W dniach 22 – 23 września delegacja Miasta Łańcuta, składająca się z Burmistrza Miasta Łańcuta, Pana Rafała Kumka oraz jego zastępcy, Pana Michała Mgleja, uczestniczy na Słowacji w obchodach Roku Św. Jana Pawła II. W ramach obchodów 22 września (wtorek) o godzinie 16:00 otwarto wystawę zatytułowaną „Jan Paweł II i Słowacja”.

Wydarzenie odbyło się w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Górze Mariańskiej w Lewoczy – mieście partnerskim Łańcuta. Właśnie to sanktuarium św. Jan Paweł II odwiedził podczas pielgrzymki w lipcu 1995 roku. We mszy św. uczestniczyło wtedy ponad 650 tys. wiernych.

Wystawa potrwa do 12 października 2020 r. Jej organizatorami są Parafia Rzymskiego Kościoła Katolickiego w Lewoczy, Burmistrz Miasta Lewocza oraz Ambasada RP.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dziś jest Światowy Dzień bez Samochodu

Auto nie jest jedynym możliwym środkiem transportu w miastach – często wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej jest pojechać do pracy np. rowerem. A już szczególnie 22 września.

Czytaj więcej

Łańcucka Bażantarnia wysprzątana

W sobotę, 19 września 2020, w ramach akcji 27. Sprzątanie świata – Polska, odbyło się sprzątanie łańcuckiej Bażantarni. W tym roku inicjatywa przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Czytaj więcej

Konferencja prasowa w łańcuckim Centrum Medycznym

18 września, przed łańcuckim Centrum Medycznym, odbyła się konferencja prasowa. Została zorganizowana przez Centrum Medyczne w Łańcucie, w celu promocji nowoczesnego projektu badawczego, związanego z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czytaj więcej