Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-23, 08:10


13 500 ml krwi – to wynik wczorajszej akcji zbiórki krwi zorganizowanej po raz pierwszy przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie oraz Filię MDK Podzwierzyniec.

Pomimo panującej teraz sytuacji, chętnych na pomoc innym nie brakowało. Jednorazowo można było oddać 450 ml krwi – dokładnie tyle potrzeba, by uratować życie trzech osób.

Do oddania tego cennego daru zgłosiło się ponad 40 osób, natomiast po wstępnych badaniach zakwalifikowało się 30 krwiodawców.

fot. Filia MDK Podzwierzyniec

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dziś jest Światowy Dzień bez Samochodu

Auto nie jest jedynym możliwym środkiem transportu w miastach – często wygodniej, a przede wszystkim zdrowiej jest pojechać do pracy np. rowerem. A już szczególnie 22 września.

Czytaj więcej

Łańcucka Bażantarnia wysprzątana

W sobotę, 19 września 2020, w ramach akcji 27. Sprzątanie świata – Polska, odbyło się sprzątanie łańcuckiej Bażantarni. W tym roku inicjatywa przebiegała pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

Czytaj więcej

Konferencja prasowa w łańcuckim Centrum Medycznym

18 września, przed łańcuckim Centrum Medycznym, odbyła się konferencja prasowa. Została zorganizowana przez Centrum Medyczne w Łańcucie, w celu promocji nowoczesnego projektu badawczego, związanego z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19.

Czytaj więcej