Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-09-26, 11:40


Burmistrz Miasta Łańcuta i Miejski Dom Kultury w Łańcucie zapraszają Mieszkańców Łańcuta na projekcję filmu „Piłsudski”.

Józefa Piłsudskiego „Ziuka”, (Borys Szyc) poznajemy w chwili ucieczki z rosyjskiego zakładu psychiatrycznego, w którym umieszczono go za nielegalną działalność wydawniczą. Po wydostaniu się na wolność, Piłsudski mozolnie odbudowuje struktury PPS, rekrutuje nowych towarzyszy, a z upływem czasu wprowadza w życie bardziej zdecydowaną strategię – zbrojnego wystąpienia przeciwko znienawidzonemu zaborcy. Nie wszyscy ideologiczni sprzymierzeńcy poprą dość śmiały pragmatyzm, nie zawsze znajdą się niezbędne do realizacji celów pieniądze, nie każdemu napotkanemu rodakowi zależeć będzie na niepodległej Polsce.

Filmowy marszałek nie pogardzi szantażowaniem współtowarzyszy, spiskowaniem, a jeśli jest taka potrzeba, to nawet zorganizuje napad na pociąg. Wszystko w imię wolnej i niepodległej Polski.

Projekcji, która odbędzie się 1 października 2020 r. o godz. 17:30 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, towarzyszyć będzie spotkanie z historykiem dr hab. Janem Pisulińskim.

Wstęp na film jest bezpłatny za okazaniem wejściówek, które są do odebrania w MDK w Łańcucie od 28.09-1.10 od godz. 7:00-15:00.

Projekcja filmu odbędzie się w ramach projektu „Drogi łańcucian do niepodległości” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Plakat

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

59. Muzyczny Festiwal w Łańcucie

Tegoroczna edycja Muzycznego Festiwalu w Łańcucie odbędzie się w zupełnie innej formie – bez udziału publiczności. 59. Muzyczny Festiwal w Łańcucie będzie transmitowany na antenie TVP3 Rzeszów. W dniu wczorajszym na konferencji prasowej przedstawiono program muzycznego wydarzenia.

Czytaj więcej

Wernisaż wystawy fotografii wielkoformatowej w Galerii MDK

Do 30 września w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie można oglądać wystawę fotografii wielkoformatowej, której autorem jest Ryszard Szymański.

Czytaj więcej

Wystawa Astrid Lindgren w MBP

We wrześniu oraz październiku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie można obejrzeć wystawę poświęconą Astrid Lindgren. Jest to wybitna szwedzka pisarka, najbardziej znana autorka książek dla dzieci na świecie.

Czytaj więcej