Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-04-23, 18:47


Miasto realizuje Program Przebudowy Dróg Miejskich. W tym roku wyremontowanych zostanie ponad 30 ulic i zapomnianych uliczek. Drogi, które znalazły się w tegorocznym Programie rozłożone są po całym obszarze Łańcuta i od lat wymagają remontów.

Urząd Miasta przygotował szczegółowy Program Przebudowy Dróg Miejskich. Jak poinformował nas Burmistrz do Programu przyczyniło się wielu Radnych Miasta Łańcuta.

Jedną z wytycznych przy opracowywaniu Programu było zachowanie zasady zrównoważonego rozwoju. Drugi główny czynnik to kilkudziesięcioletnie zaległości w tej dziedzinie, a także duże potrzeby mieszkańców nie tylko nowo powstających osiedli ale też tych od dawna mieszkających, gdzie drogi nie widziały remontu od kilkudziesięciu lat.

Tak szeroko zakrojony zakres prac nie byłby możliwy, gdyby nie zgromadzone w ostatnim czasie oszczędności, pozyskane dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych oraz Funduszu Inwestycji Lokalnych, a także współpraca z innymi jednostkami samorządu terytorialnego.

Zakładany termin zakończenia realizacji tych inwestycji drogowych to koniec tego roku. Prace ruszają na dniach.

Zapraszamy na materiał!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

#ŁańcutWBudowie

W tym roku Miasto planuje wiele inwestycji, jednak największymi i priorytetowymi z nich będą inwestycje drogowe. Wielu mieszkańców zyska nową drogową nawierzchnię przy swoich domach. Jak zapewniał burmistrz Miasta w tym roku wyremontowanych zostanie ponad 30 ulic i zapomnianych uliczek.

Czytaj więcej

Remont Miejskiej Biblioteki Publicznej

Od końca lutego prowadzony jest remont budynku biblioteki przy ul. Moniuszki 2. Nowe wnętrze ma być w pełni przystosowane do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami.

Czytaj więcej

Obwodnica Łańcuta. Zobacz etap prac z lotu ptaka

Do września tego roku ma potrwać budowa tzw. obwodnicy Łańcuta w ciągu drogi krajowej numer 94. Etap budowy jest już bardzo zaawansowany.

Czytaj więcej