Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-03-27, 11:57


Środowy poranek rozpoczęliśmy intensywnie, bo od sprzątania Lasu Dębnik. W akcję zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie.

Las Dębnik jest lasem komunalnym o powierzchni 7 ha. Usytuowany jest w dzielnicy Podzwierzyniec, na równinnej trasie starej doliny Wisłoka. Ten, kto odwiedza to miejsce wie, że jest to gaj dębowy, naturalnego pochodzenia i liczy około 300 lat. Podobnie jak w bażantarni tak i w dębniku rośnie wiele dębów o charakterze pomników. Las systematycznie uzupełniany jest nowymi nasadzeniami wielogatunkowych drzew liściastych.

Co roku, wczesną wiosną organizowane jest wspólne sprzątanie Lasu Dębnik. Tradycyjnie w sprzątaniu pomogli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łańcucie.

Fot. Piotr Dubiel

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Za nami Łańcuckie Miasteczko Wielkanocne [wideo]

Łańcuckie Miasteczko Wielkanocne okazało się niezapomnianym wydarzeniem. Plac Sobieskiego tętnił życiem od samego rana, gdy mieszkańcy i przyjezdni zapełniali go swoją obecnością, aby cieszyć się świąteczną atmosferą.

Czytaj więcej

Wspólne sprzątanie Lasu Dębnik

Wspólnie z Miastem Łańcut oraz Szkołą Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego sprzątania Lasu Dębnik!

Czytaj więcej

Łańcuckie Miasteczko Wielkanocne

Już jutro na Placu Sobieskiego poczujemy świąteczny klimat. A to za sprawą organizowanego po raz pierwszy w Łańcucie Miasteczka Wielkanocnego.

Czytaj więcej