Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-22, 09:29


Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów kolejny raz przypomina o tragicznej historii i organizuje obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Tak jak w latach ubiegłych Muzeum w Markowej przyłącza się do obchodów upamiętniających ofiary Holokaustu podczas Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej muzeum:

Obchody te zostały uchwalony przez  Zgromadzenie Ogólne ONZ 1 listopada 2005 r. w celu uczczenia pamięci ofiar pochodzenia żydowskiego, pomordowanych przez nazistowskie Niemcy w czasie II wojny światowej. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia – rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w 1945 r.
Tegoroczne obchody stanowią element zapoczątkowanego w grudniu ubiegłego roku „Sympozjum Praw Człowieka Muzeum Ulmów” zorganizowanego w ramach XI Dni Kultury

W tym roku program przygotowany przez markowskie muzeum został podzielony na 3 dni:

25 I 2021

Wykład dla osadzonych w Zakładzie Karnym w Rzeszowie

Jakub Pawłowski “Zagłada Żydów podczas II wojny światowej”

27 I 2021

Upamiętnienie ofiar Holokaustu

Złożenie kwiatów na cmentarzu w Jagielle-Niechciałkach oraz na tzw. “Okopie” w Markowej.

Objazd “Markowa. Szlak pamięci o Zagładzie”

12 II 2021

Seminarium on-line “Wokół Akcji Reinhardt”

Więcej informacji oraz szczegółowy plan są dostępne na stronie internetowej muzeum.

Źródło: Strona internetowa Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Policja ostrzega! Seniorze nie daj się oszukać!

Do kilkunastu prób oszustwa metodą „na policjanta” doszło wczoraj na terenie powiatu łańcuckiego. Na szczęście łańcuccy seniorzy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka

21 stycznia 2021 r. obchodzimy Dzień Babci, natomiast dzień później, 22 stycznia będziemy świętować Dzień Dziadka. Jak co roku, jest to świetna okazja, żeby złożyć życzenia, podziękować dziadkom za opiekę i za to, że są.

Czytaj więcej

DOC. – Ze Stali

Teledysk do utworu „Ze Stali” w całości stworzony jest przez oraz dla służb medycznych walczących na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Jego premiera odbyła się w sobotę (16.01.2021) o godzinie 19:00 na kanałach społecznościowych zespołu.

Czytaj więcej