Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-28, 10:02


Od rana trwają prace przy wieszaniu i przygotowaniu świątecznych dekoracji w naszym mieście.

Jak możemy zobaczyć światełka i inne świąteczne dekoracje pojawiają się w większości tam, gdzie w poprzednich latach.

FOT. PIOTR DUBIEL

Swój komentarz dotyczący tegorocznej dekoracji miasta udzielił nam Burmistrz- Rafał Kumek:

W tym roku w związku z sytuacją na rynkach energii w naszym mieście zawiśnie dużo mniej ozdób świątecznych. Nie pojawią się dekoracje na latarniach m.in. przy ulicach: Kościuszki, Piłsudskiego, nie będą zdobione drzewka przy ul. Plac Sobieskiego, Farnej czy na Plantach. Skorzystamy z dotychczas posiadanych dekoracji, nie będą kupowane nowe na rzecz świątecznego przystrajania miasta. Cieszyć oko mieszkańców będą dekoracje w pobliżu Urzędu Miasta, na Plantach, na Centrum Komunikacji, w pobliżu MDK czy przy ul. Królowej Elżbiety. Mając świadomość zagrożeń związanych z niegospodarnością w zakresie energii elektrycznej na terenie miasta staramy się działać jak najoszczędniej w tej dziedzinie.
FOT. PIOTR DUBIEL

W tym sezonie światełka zaświecą po raz pierwszy 6 grudnia i będą cieszyć oko mieszkańców do 2 lutego przyszłego roku.

FOT. PIOTR DUBIEL

Nowością świetlną, która również pojawi się przy okazji sezonu świątecznego w tym roku będzie podświetlany napis ŁAŃCUT, który zostanie umieszczony w pobliżu obwodnicy w nieopodal parkingu przy ul. Żardeckiego. Zostanie uruchomiony 6 grudnia i pozostanie w miejskiej przestrzeni na stałe jako element promocyjny.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z LIII Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

23 listopada br. odbyła się LIII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

W Łańcucie ruszyła sprzedaż węgla

Plac przy PKP – to tu składowany jest węgiel, który od dzisiaj sprzedawany jest mieszkańcom Łańcuta. Przyjmowanie wniosków ruszyło 7 listopada. W Łańcucie za tonę trzeba zapłacić 1950 zł.

Czytaj więcej

Podwyżki cen usług MOSiR Łańcut

Wszyscy obserwujemy stały wzrost cen związany z inflacją oraz wojną za wschodnią granicą, również w Łańcucie musimy się na to przygotować.

Czytaj więcej