Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-08-03, 10:38


W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej.

Przypomina się, się że zgodnie z art. 17a ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.

Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

W jaki sposób rachmistrz może się z nami skontaktować?

W przypadku wywiadów telefonicznych niezależnie od województwa rachmistrzowie dzwonią z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Rachmistrz może również zapukać do drzwi naszego mieszkania w celu przeprowadzenia wywiadu bezpośredniego.

Jak zweryfikować tożsamość rachmistrza? 

Można to zrobić w prosty sposób:

  • poprzez specjalnie przygotowaną aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/;
  • dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, ( po uzyskaniu połączenia wybierz 1 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, a następnie 2 – weryfikacja tożsamości rachmistrza).

Każdy rachmistrz posiada identyfikator, którym legitymuje się na prośbę respondenta.

Po pozytywnej weryfikacji tożsamości rachmistrz przeprowadzi spis.

W przypadku uzasadnionych wątpliwości dotyczących wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, zaistniały incydent należy zgłosić na infolinie spisową lub do Gminnego Biura Spisowego Miasta Łańcuta ( tel. 17 249 04 05).

Przypomina się, że do dnia 30 września 2021 r. obowiązek spisowy możesz zrealizować poprzez:

  • samospis internetowy;
  • dokonanie spisu w Gminnym Biurze Spisowym Miasta Łańcuta znajdującym się w Urzędzie Miasta Łańcuta, Plac Sobieskiego 18, w godzinach pracy Urzędu po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem telefonu 17 249 04 05.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Rajd Tylko dla Zuchwałych w Łańcucie

W piątek 30 lipca, uczestnicy Rajdu Tylko dla Zuchwałych wjechali na rynek w Łańcucie. Zabytkowe samochody przemieszczały się Szlakiem Miast i Miejsc UNESCO usytuowanych na południu Polski.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z XLI Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji

28 lipca odbyła się XLI Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji. W obradach uczestniczyło 13 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym sprawozdaniem.

Czytaj więcej

22 lipca miała miejsce akcja wydawania żywności

W ubiegły czwartek PCK Przeworsk przeprowadził na terenie Łańcuta akcję wydawania żywności osobom najbardziej jej potrzebującym.

Czytaj więcej