Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-07, 09:29


Miasto Łańcut kolejny raz przystąpiło do realizacji zadania pn.: „Sadzenie drzew miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim.”

W tym roku posadzono 30 sztuk drzew takich jak: robinia akacjowa, lipa oraz surmia na terenach przestrzeni miejskich, m.in. na placu zabaw przy ul. Kąty, wzdłuż ulicy Bojanowskiego, na terenach rekreacyjnych i w obrębie terenów zielonych Miejskiego Domu Kultury. 20 sztuk krzewów gat. pęcherznica kalinolistna zostanie nasadzonych wiosną przyszłego roku wzdłuż nowego wjazdu do obiektu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Armii Krajowej.

Jak możemy przeczytać na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego – organizatora akcji sadzenia drzew: „W jesienny kalendarz działań na rzecz wspierania pszczelarstwa w naszym województwie wpisała się realizowana obecnie – wzorem lat ubiegłych akcja sadzenia roślin miododajnych. Rośliny te z biegiem czasu stają się źródłem nektaru dla pszczół oraz wzbogacają różnorodność biologiczną środowiska. W ten sposób co roku na Podkarpaciu przybywa kilka lub kilkanaście tysięcy nowych drzew.”

fot. Julia Kułak

Świadomość społeczeństwa dotycząca stanu środowiska naturalnego oraz możliwości i sposobów jego ochrony, neutralizacji negatywnych skutków działalności człowieka jest wciąż bardzo niska. Poczucie braku wpływu na stan środowiska poszczególnych jednostek jest często spotykane. Podkreśla to istotę edukacji w tym zakresie. Poszerzenia świadomości jednostek o ich ogromnym wpływie na środowisko, nawet przy niewielkim wysiłku ma bardzo duże znaczenie.  Jednak aby edukacja była skuteczna i przynosiła zamierzone efekty musi odbywać się na wielu płaszczyznach i w wielu formach. Dlatego jeszcze łatwiej jest szkolić i uczyć, kiedy popiera się temat swoich nauk konkretnym działaniem.

Komentarze

saw pisze:

…oprócz sadzenia można też pomyśleć o tym,żeby nie wycinać w pień pięknych,kilkudziesięcioletnich,a nawet starszych okazów drzew liściastych i cennych gatunków krzewów – żaden krzew pęcherznicy,żadna robinia nie jest w stanie zastąpić dębu,lipy,brzozy,cisa…Jak z ludźmi – starszy nie oznacza gorszy,a młody to nie wszechświat….Pamiętać o tym warto,nie tylko w palące lato…

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pomóż Dorocie wrócić do rodziny – Zostań Dawcą szpiku!

Fundacja DKMS po raz kolejny organizuje akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych krwi i szpiku na terenie powiatu łańcuckiego i okolic. Tym razem w nowych warunkach, ponieważ ze względu na Covid-19 większość działań zostało przeniesione do internetu. Mieszkańcy powiatu łańcuckiego wielokrotnie okazali solidarność z osobami chorymi na nowotwory krwi tłumnie rejestrując się w bazie potencjalnych Dawców Szpiku.

Czytaj więcej

Pierwsze serce na nakrętki zapełnione!

Przypomnijmy, że końcem listopada w Łańcucie pojawiły się po raz pierwszy czerwone pojemniki w kształcie serca przeznaczone na plastikowe nakrętki, przy ul. Kościuszki oraz ul. Wyszyńskiego.

Czytaj więcej

XXI Sesja Rady Powiatu

Dnia 30.11.2020 odbyła się XXI Sesja Rady Powiatu Łańcuckiego. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną obrady, tak jak wcześniejsze odbywały się za pomocą platformy internetowej.

Czytaj więcej